białystok transportowa 4

Co więcej, to badanie ujawniło, że populacja CD8 + CD45RClo Tregów pośredniczy w tolerancji u tych zwierząt (13), chociaż nie było jasne, w jaki sposób ta populacja komórek CD45RClo zapobiegała odrzuceniu alloprzeszczepu. Bézie i in. rozszerzyć te odkrycia i pokazać, że poziomy IL-34 w śledzionie są znacznie zwiększone u biorców przeszczepów serca z tolerancją na CD40Ig, ale zmniejszyły się u zwierząt odrzucających ich przeszczepy (11). Co ważne, zależna od adenowirusa nadekspresja IL-34 u szczurów przed przeszczepieniem wydłużała czas przeżycia przeszczepu i, w połączeniu z subterapeutyczną dawką rapamycyny inhibitora mTOR, znacznie poprawiła tolerancję szczepienia. Ponadto, tolerancję allograftów osiągnięto również u naiwnych, subletalnie napromienionych zwierząt po adoptywnym przenoszeniu Treg od zwierząt tolerujących, potwierdzając rolę Treg w pośredniczeniu w tolerancji IL-34. Pozostałe pytania Wyniki Béziego i współpracowników ustalają, że IL-34 pośredniczy w tolerancji przeszczepów i że Tregi są zaangażowane w ten proces (11). IL-34 jest wyrażany przez niezwykle różnorodne typy komórek (7, 12, 14, 15). Podczas gdy Bézie i in. twierdzą, że Tregi są odpowiednim komórkowym źródłem IL-34 w ich systemie, jest równie prawdopodobne, że zaangażowane są inne typy komórek, być może nawet same makrofagi, które są również zaangażowane w tolerancję w ich modelu. Przyszłe badania z zastosowaniem makrofagów z niedoborem IL-34P i / lub niedoborem IL-34a będą potrzebne do rozwiązania tego problemu; jednak takie eksperymenty pociągnęłyby za sobą ustanowienie innego modelu (myszy vs. szczura). Podczas gdy nie jest dokładnie pewne, w jaki sposób IL-34 hamuje odrzucenie przeszczepu, istnieją silne dowody na to, że zaangażowane są makrofagi. M-CSF cytokiny związanej z IL-34p ma właściwości immunosupresyjne, a egzogenny M-CSF zmniejsza proliferację limfocytów T, gdy jest dodawany do mieszanych reakcji limfocytów w sposób zależny od dawki (16). Ponadto, zdolność M-CSF do supresji proliferacji limfocytów T w tych mieszanych reakcjach została utracona po zubożeniu makrofagów, co sugeruje, że M-CSF promuje tolerogenne funkcje makrofagów. Wyniki Bézie et al. sugerują podobne cechy dla IL-34 (11). Rzeczywiście, ci autorzy wykazali, że zależne od Treg zależne od IL-34. Przeżycie przeszczepu jest również zależne od makrofagów, ponieważ zubożenie makrofagów w ich modelach spowodowało szybkie odrzucenie alloprzeszczepów serca, co jest zgodne z poprzednim badaniem wykazującym, że IL-34 może indukować in vitro ludzkie supresyjne makrofagi (17). Razem wyniki te wskazują, że podobnie jak w przypadku M-CSF, konieczne są interakcje między efektorowymi komórkami T, makrofagami i Tregami. Makrofagi są różnicowane przez bodźce i cytokiny w mikrośrodowisku i dzielą się na rosnącą listę subpopulacji
[przypisy: omega kleszczów, podział grup społecznych, oct oka ]