jaskinia solna polanica zdrój

Siła szczytowa w standardowej kąpieli, która zawierała 4,75 mM K + była zmniejszona dla EDL u samców myszy (29,7% spadku dla R528Hm / m, 15,5% obniżenia dla R528H + / m) w porównaniu z myszami WT (Figura 2B). U samic myszy szczytowa siła EDL była zmniejszona o 41,3% dla homozygotycznych myszy R528Hm / m, ale nie było różnicy między heterozygotycznymi myszami R528H + / m i WT (Figura 2B). Figura 2 Siła mięśni została zmniejszona nieznacznie u myszy R528H. (A) Siła uchwytu była zmniejszona o 10% w kończynie tylnej męskich heterozygotycznych myszy R528H + / m (P <0,005), ale nie w kończynie tylnej samic lub w kończynach przednich. (B) Szczytowa siła tężcowa EDL w prawidłowym K + (4,75 mM) była zmniejszona w sposób zależny od dawkowania genu dla samców myszy R528H i dla R528Hm / m samic. Liczby w każdym pasku wskazują liczbę zbadanych mięśni. Testy skurczu in vitro ujawniają fenotyp HypoPP. Podatność HypoPP oceniano przez monitorowanie szczytowej siły izometrycznej EDL, ponieważ zmieniono zewnątrzkomórkową K +. Transfery sił rejestrowane na początku (4,75 mM K +) i po ekspozycji na ekspozycję 2 mM K + (10 i 20 minut) pokazano dla poszczególnych reprezentatywnych mięśni EDL na Figurze 3A. Niska ekspresja K + powodowała jedynie niewielkie 10% zmniejszenie siły szczytowej EDL u myszy WT, podczas gdy mięśnie z myszy R528H + / mi R528Hm / m miały wyraźną utratę siły szczytowej, która zmniejszyła się o 60% w ciągu 20 minut. Czas zaniku siły przejściowej po stymulacji tężcowej nie przedłużył się dla EDL myszy R528H, tym samym wykazując, że zmutowane myszy CaV1.1 nie mają miotonii. Rysunek 3 Wyzwania typu Low-K + ujawniają fenotyp HypoPP. (A) Transienty siły mięśniowej w odpowiedzi na tetaniczną stymulację in vitro EDL. Skurcze rejestrowano w normalnym K + (4,75 mM, czarny ślad) i po ekspozycji na 2 mM K + przez 10 minut (czerwony ślad) i 20 minut (zielony ślad) i późniejszym powrocie do 4,75 mM K + przez 10 minut (niebieski przerywany ślad). Wszystkie mięśnie pochodziły od myszy płci męskiej, a każdy ślad jest przeznaczony do pojedynczej próby. (B) Początek i powrót do zdrowia z powodu utraty siły EDL podczas 30-minutowej ekspozycji na 2 mM K + monitorowano przeprowadzając tężcowy test skurczowy co 2 minuty. Dane pokazują względną szczytową siłę, uśrednioną z odpowiedzi w 5 do 8 mięśniach. Wyraźna utrata siły wystąpiła w mięśniu EDL u samców R528H i miała szybszy początek u homozygot. Odpowiedzi u heterozygot R528H kobiety były porównywalne z WT, podczas gdy R528Hm / m u kobiet wykazywały utratę siły przy niskim K +. (C) Krzywa reakcji na dawkę dla minimalnej siły podczas 30-minutowych ekspozycji na różne wyzwania K +; wszystkie dane pochodzą od mężczyzn. Przebieg czasowy wystąpienia i powrotu do zmniejszenia siły EDL podczas 30-minutowej ekspozycji na 2 mM K + określono przez pomiar szczytowej siły tężcowej co 2 minuty (Figura 3B). Zarówno dawka genowa allelu R528H, jak i płeć wpłynęły na podatność na utratę siły mięśni w niskim K +. Mięsień z homozygotycznych myszy R528Hm / m (samce lub samice) miał gwałtowny, 60% spadek siły w ciągu 6 minut i niepełne odzyskiwanie po powrocie do 4,75 mM K +. U heterozygotycznych myszy R528H + / m, prowokacja 2-mM K + powodowała nieznaczną utratę siły w EDL dla samic, która była porównywalna z tą u myszy WT, ale EDL z samców wykazywała powoli postępującą utratę siły w ciągu 30 minut, która zbliżyła się do 60% redukcja dla myszy homozygotycznych. Całkowite odzyskanie siły po powrocie do prawidłowego K + zaobserwowano dla myszy R528H + / m. Spontaniczne odzyskiwanie siły podczas niskiego K + prowokacji nie było obserwowane dla myszy R528H + / m lub R528Hm / m, w przeciwieństwie do dużych amplitud, wolnych oscylacji w szczytowej sile, którą uprzednio zgłaszaliśmy dla myszy HypoPP z kanałem sodowym (NaV1.4 R669H). model (22). Stosunek dawka-odpowiedź dla szczytowej siły tetanowej EDL w zakresie stężeń K + zmierzono dla samców myszy R528H i porównano z myszami WT (Figura 3C).
[hasła pokrewne: oparzenia pierwsza pomoc, obliteracja, odleżyny leczenie ]