klinika niepłodności warszawa starynkiewicza

Jednak zarówno eksperymentalne, jak i kliniczne badania dowiodły mieszanych wyników z podawaniem terapii przeciwutleniającej w momencie wystąpienia reperfuzji mięśnia sercowego. Przyczyna tego może częściowo wynikać z niezdolności przeciwutleniacza do wejścia do komórki (24). W związku z tym odkrycie przeciwutleniaczy specyficznych dla mitochondriów może być bardziej skuteczne (25). Wewnątrzkomórkowe przeciążenie Ca2 +. Wewnątrzkomórkowe i mitochondrialne przeładowanie Ca2 + rozpoczyna się w ostrym niedokrwieniu mięśnia sercowego i zaostrza się w czasie reperfuzji mięśnia sercowego z powodu rozerwania błony komórkowej, wywołanego stresem oksydacyjnym uszkodzenia retikulum sarkoplazmatycznego i ponownego pobudzenia mitochondrialnego (Figura 1). Ponowne pobudzenie mitochondrialne pozwala odzyskać mitochondrialny potencjał błonowy, który napędza wejście Ca2 + do mitochondriów przez mitochondrialny uniporter Ca2 +, a następnie indukuje otwarcie MPTP (Figura 1). Eksperymentalne badania wykazały, że farmakologiczni antagoniści sarkolemalnego kanału Ca2 + (26) lub mitochondrialnego uniportera Ca2 + (27), podawanego na początku reperfuzji mięśnia sercowego, zmniejszają wielkość MI o maksymalnie 50%. Jednak nie wszystkie badania eksperymentalne wykorzystujące tę strategię terapeutyczną były pozytywne. Badania kliniczne blokerów kanałów wapniowych podawane po wystąpieniu reperfuzji mięśnia sercowego nie wykazały korzystnych wyników (28). Niedawna identyfikacja mitochondrialnego uniportera Ca2 + (29) może skutkować odkryciem nowej klasy specyficznych inhibitorów ukierunkowanych na śmiertelne uszkodzenie reperfuzyjne mięśnia sercowego. Szybkie przywrócenie fizjologicznego pH w czasie reperfuzji. Podczas ostrego niedokrwienia mięśnia sercowego pH wewnątrzkomórkowe spada do mniej niż 7,0, podczas gdy przy reperfuzji pH fizjologiczne jest szybko przywracane przez wymywanie mleczanu i aktywację wymieniacza Na + -H +, jak również Na + -HCO3. symporter. To przesunięcie pH przyczynia się do śmierci kardiomiocytów śmiercionośnego uszkodzenia reperfuzyjnego mięśnia sercowego (30), umożliwiając otwarcie MPTP i nadmierną presję na nadciśnienie kardiomiocytów w pierwszych minutach reperfuzji. Reperfuzja niedokrwiennych serc zwierząt z kwaśnym buforem może zmniejszyć wielkość MI (31). Dlatego potencjalna strategia leczenia zapobiegająca śmiertelnemu uszkodzeniu reperfuzyjnemu mięśnia sercowego mogłaby spowolnić normalizację fizjologicznego pH w czasie reperfuzji mięśnia sercowego, co można osiągnąć poprzez farmakologiczne zahamowanie wymiany Na + -H + (5) lub przez spowolnienie procesu. reperfuzji mięśnia sercowego, jak w przypadku niedokrwiennego postkondycjonowania (IPost) (32), którą nazwano. hipotezą pH. autor: Cohen and Downey (33). MPTP: ważny cel dla kardioprotekcji. Wiele z powyższych zwolenników urazu reperfuzyjnego mięśnia sercowego wydaje się zbiegać na MPTP. MPTP jest nieselektywnym kanałem wewnętrznej błony mitochondrialnej, którego otwarcie powoduje depolaryzację błony mitochondrialnej i rozprzężenie fosforylacji oksydacyjnej, prowadząc do wyczerpania ATP i śmierci komórki (34, 35). W przypadku ostrego IRI mięśnia sercowego wykazano, że MPTP pozostaje zamknięty podczas niedokrwienia i jest otwarty tylko przy reperfuzji w odpowiedzi na przeciążenie mitochondrialne Ca2 + i fosforanowe, stres oksydacyjny i względną deplecję ATP oraz szybką korektę pH (36). Jako takie, zapobieganie otwieraniu MPTP w czasie reperfuzji przez podawanie znanych inhibitorów MPTP (takich jak immunosupresyjna cyklosporyna A) na początku reperfuzji mięśnia sercowego zostało zgłoszone w badaniach eksperymentalnych w celu zmniejszenia wielkości MI o 40%. 50% w małych i dużych zwierzęce modele MI (37. 40) i chronią ludzkie beleczki przedsionkowe poddane symulowanemu IRI (41). Jako taki, MPTP zapewnia ważny cel terapeutyczny dla zapobiegania śmiertelnemu uszkodzeniu reperfuzyjnemu mięśnia sercowego (patrz punkt poniżej). Zapalenie: winny mediator lub niewinny obserwator
[przypisy: operacja kręgosłupa szyjnego, objawy sm, objawy raka pluc ]