Miażdżyca tętnic szyjnych i grubość podłoża jako czynnik ryzyka zawału mięśnia sercowego i udaru u starszych dorosłych ad

Postawiliśmy także hipotezę, że grubość intima-media tętnic szyjnych jest predyktorem tych zdarzeń, po których kontrolowano tradycyjne czynniki ryzyka sercowo-naczyniowego. Metody
Przedmioty i projekt studiów
Badani byli uczestnikami Studium Zdrowia Układu Krążenia, prospektywnym, wieloośrodkowym badaniem mężczyzn i kobiet w wieku 65 lat lub starszych, które było sponsorowane przez National Heart, Lung and Blood Institute.14 Między czerwcem 1989 a majem 1990, 5201 uczestników zostali zapisani z losowych próbek list kwalifikacyjnych Medicare w hrabstwie Forsyth w Północnej Karolinie; Hrabstwo Sacramento w Kalifornii; Washington County, Maryland; i Pittsburgh. Badanie zostało zatwierdzone przez komisje ds. Przeglądu instytucjonalnego w ośrodkach klinicznych i centrum koordynującym na Uniwersytecie w Waszyngtonie, a wszyscy uczestnicy wyrazili pisemną świadomą zgodę. Szczegółowy opis metod rekrutacji został opublikowany w innym miejscu15. Dziewięćdziesiąt cztery procent członków tej pierwszej kohorty było białych, a większość pozostałych była czarna. Druga grupa 687 czarnych uczestników została zapisana między czerwcem 1992 r. A czerwcem 1993 r., Trzy lata po przyjęciu pierwotnej kohorty badania układu sercowo-naczyniowego. Spośród 5888 uczestników 1389 zostało wyeliminowanych z analiz, ponieważ mieli oni chorobę sercowo-naczyniową przy zapisie (997 z chorobą serca, 249 z chorobą naczyń mózgowych i 143 z obydwoma) i 30 (z których 7 również miało chorobę serca) nie podlegało ultrasonografii tętnic szyjnych , pozostawiając próbkę 4476 uczestników.
Badanie podstawowe obejmowało badanie historii choroby, badanie fizykalne, badania laboratoryjne i ocenę stanu choroby sercowo-naczyniowej. Projekt badania, procedury kontroli jakości, metody laboratoryjne i pomiary ciśnienia krwi zostały już opublikowane.13,16-27 Opublikowano również algorytmy klasyfikacji nowych zawałów mięśnia sercowego i udarów.27,28 Zawały mięśnia sercowego i udary zostały stwierdzone przez pytania podczas corocznych wizyt i tymczasowych wywiadów telefonicznych co sześć miesięcy, zgłaszania zdarzeń przez uczestników i korzystania z dokumentacji szpitalnej Medicare. W przypadku wszystkich hospitalizacji uzyskano streszczenia i diagnozy dotyczące wyładowań. W przypadku wszystkich potencjalnych nowych zawałów mięśnia sercowego lub udarów dodatkowe informacje, w tym wyniki pomiarów serca i enzymu, seryjny elektrokardiografia, tomografia komputerowa czaszki i obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego mózgu, zebrano z dokumentacji medycznej. Przeprowadzono wywiady z uczestnikami, którzy przeżyli lub ze zdarzeń śmiertelnych od świadków lub pełnomocników. Wszystkie dane dotyczące zdarzeń zostały przeanalizowane i wstępnie zakwalifikowane przez lokalnych lekarzy w centrach terenowych. Ostateczna klasyfikacja wszystkich wydarzeń została ustalona przez komisję śledczą ds. Badań sercowo-naczyniowych po przeglądzie dokumentacji medycznej.
Tętnice szyjne oceniano za pomocą ultrasonografii w wysokiej rozdzielczości w trybie B. 29. Uzyskano jeden obraz wzdłużnej wspólnej tętnicy szyjnej i trzy obrazy wzdłużne tętnicy szyjnej wewnętrznej. Pomiary dokonywano w centralnym czytniku przez czytelników nie znających wszystkich informacji klinicznych. Pomiary wykonano na podstawie zapisanych obrazów cyfrowych, gdy czarna kohorty została zapisana trzy lata później, aby te same czytniki były używane do wszystkich odczytów
[hasła pokrewne: Mimośród, ambrisentan, Enteroldabrafenib ]
[hasła pokrewne: objawy raka pluc, objawy sm, objawy wirusa hiv ]