Randomizowana, kontrolowana próba interwencji behawioralnej w celu zapobiegania chorobie przenoszonej drogą płciową wśród mniejszościowych kobiet ad

W 1996 r. Wskaźniki te były wyższe niż 17 i 6 razy wyższe w przypadku kobiet afroamerykańskich i latynoskich, jak w przypadku białych kobiet (61,7 i 22,7 w porównaniu z 3,5 na 100 000) .7,9 Zmiana zachowań seksualnych ma kluczowe znaczenie w kontrolowaniu zakażenia przenoszonego drogą płciową. Jednak sukces w ograniczaniu ryzykownych zachowań seksualnych był ograniczony, szczególnie wśród kobiet. 8, 13. Dla kobiet zmiany są utrudnione przez nierówności między płciami i zależność od partnerów płci męskiej pod względem dobrostanu emocjonalnego i ekonomicznego; Kobiety należące do mniejszości znajdują się w dalszej niekorzystnej sytuacji z powodu dyskryminacji i nieproporcjonalnego ubóstwa.4,12-19 Spośród kilku kontrolowanych badań, w których stosowano systematyczne badania przesiewowe chorób przenoszonych drogą płciową w punkcie wyjściowym i podczas obserwacji w celu oceny skuteczności interwencji, 20 -22 tylko jeden1 stwierdził znaczące różnice między badanymi grupami, a żaden nie skupiał się na kobietach z mniejszości. Staraliśmy się stworzyć interakcje w małych grupach, specyficzne dla kultury i płci, w celu zapobiegania chorobom przenoszonym drogą płciową wśród kobiet afroamerykańskich i meksykańsko-amerykańskich, a także w celu oceny ich skuteczności w randomizowanym, kontrolowanym badaniu klinicznym. Zmiany behawioralne prowadzące do zapobiegania najczęstszym chorobom nabytym seksualnie mogą być uważane za wskaźnik zmian, które zapobiegają heteroseksualnej transmisji HIV.21. Zakażenie HIV nie może być używane jako zmienna wynikowa w naszym badaniu z powodu niskiej częstości występowania w naszej społeczności heteroseksualnej .
Metody
Procedury badania
Badanie to zostało zatwierdzone przez komisje ds. Przeglądu instytucjonalnego w University of Texas Health Science Center i San Antonio Metropolitan Health District. Skuteczność interwencji oceniano w randomizowanym, kontrolowanym badaniu. Główną zmienną wynikową było kolejne zakażenie Chlamydią trachomatis lub Neisseria gonorrhoeae. W celu zapewnienia wysokiego ryzyka statusu uczestników, kwalifikowalność była ograniczona do kobiet, które obecnie cierpią na niewirusową chorobę przenoszoną drogą płciową (zakażenie chlamydiami, rzeżączka, kiła lub zakażenie trichomonami); uprawnienia były również ograniczone do osób posługujących się językiem angielskim (w związku z tym wykluczono 8 procent kwalifikujących się Hiszpanek) w celu maksymalizacji jednorodności w grupach rasowych i etnicznych.
Wszystkie 947 kwalifikujących się kobiet, z którymi mogliśmy się skontaktować, rekrutowano z publicznych klinik zdrowia w San Antonio i zaoferowano im możliwość uczestniczenia w tym badaniu w naszej klinice badawczej. Po udzieleniu pisemnej świadomej zgody, badani byli badani, badani pod kątem zakażenia, leczeni (jeśli to konieczne), udzielali porad i przeprowadzali wywiady na linii podstawowej oraz podczas ich 6- i 12-miesięcznych wizyt. Uczestnikom powiedziano, aby wracali na powtórne badania przesiewowe i dodatkowe leczenie, gdy tylko zauważyli objawy ginekologiczne lub obawiali się możliwości ponownej infekcji ( problematyczne wizyty). Uzyskano również informacje na temat zakażeń, które zostały zdiagnozowane gdzie indziej. Jako zachęta do uczestnictwa kobiety otrzymały 25 USD za wstępne i 6-miesięczne wizyty oraz 50 USD za 12-miesięczną wizytę.
Podczas każdej wizyty pobierano ukierunkowane badanie fizyczne i pobierano próbki dróg rodnych w celu przeprowadzenia badań mikrobiologicznych; próbki badano pod kątem obecności N
[patrz też: hurtownia portfeli, Mimośród, agaricus ]
[więcej w: objawy raka pluc, objawy sm, objawy wirusa hiv ]