Skuteczność dwustronnej mastektomii profilaktycznej u kobiet z rodzinną historią raka piersi ad 5

Do tej analizy włączono wszystkie raki piersi u sióstr (przed i po odpowiedniej profilaktycznej mastektomii probanda). Śmierć z powodu raka piersi
W grupie umiarkowanego ryzyka wykorzystaliśmy prognozę modelu Gail dotyczącą częstości występowania raka piersi jako podstawę do obliczenia ryzyka zgonu z powodu raka piersi. Najpierw obliczyliśmy prawdopodobieństwo raka piersi dla każdego roku obserwacji przy użyciu modelu Gail. Następnie pomnożyliśmy te wartości przez prawdopodobieństwo zgonu z powodu inwazyjnego raka piersi dla każdego roku podczas pozostałego okresu obserwacji (odstęp od przewidywanego wystąpienia raka piersi do końca okresu obserwacji) i sumowaliśmy te wyniki, aby określić ryzyko podczas całego okresu obserwacji.
Ponieważ model Gail przewiduje liczbę rocznie zarówno inwazyjnych, jak i in situ nowotworów piersi, wartości te pomnożono przez 0,9, ponieważ zakładaliśmy, że 90% raków piersi, które wystąpiły w czasie trwania badania, będzie inwazyjne24. nie byłoby wzrostu śmiertelności związanej z chorobą in situ.25 Oszacowaliśmy prawdopodobieństwo zgonu z powodu inwazyjnego raka podczas pozostałego okresu obserwacji, stosując wskaźniki względnego przeżycia raka piersi z danych z badań ankietowych, epidemiologii i wyników końcowych26. współczynniki przeżywalności dla poszczególnych kobiet w Stanach Zjednoczonych.27-29 Obniżenie ryzyka obliczono za pomocą następującego równania: 100 (1 – liczba obserwowanych zdarzeń ÷ liczba oczekiwanych zdarzeń), z 95-procentową pewnością interwały obliczane przez rozkład Poissona dla liczby obserwowanych zdarzeń. W grupie wysokiego ryzyka obliczyliśmy oczekiwaną liczbę zgonów z powodu raka piersi, stosując stawki wśród sióstr probantów, stosując te same metody, które wykorzystaliśmy do określenia częstości występowania wśród sióstr.
Wyniki
Charakterystyka pacjentów
Tabela 2. Tabela 2. Charakterystyka 203 rodzin wysokiego ryzyka. Tabela 3. Tabela 3. Charakterystyka 639 kobiet z umiarkowanym ryzykiem i wysokiego ryzyka u kobiet, które przeżyły dwustronną mastektomię profilaktyczną. Łącznie 639 kobiet z rakiem piersi w rodzinie przeszło dwustronną mastektomię profilaktyczną w latach 1960-1993. Spośród nich 425 miało umiarkowane ryzyko raka piersi na podstawie wywiadu rodzinnego, a 214 miało wysokie ryzyko, po jedno z kryteriów wymienionych w tabeli 1. 214 kobiet wysokiego ryzyka pochodziło z 203 rodzin (tabela 2). Inne cechy kobiet są wymienione w Tabeli 3. Dziewięćdziesiąt cztery procent kobiet wybranych do poddania się rekonstrukcji piersi po mastektomii profilaktycznej.
Istotny status i kontynuacja
Z 639 kobiet, 609 (95 procent) było żyjących w czasie analizy, a 30 (5 procent) było martwych. Pełna ankieta i wykresy były dostępne dla 593 kobiet. Nie byliśmy w stanie zlokalizować 14 kobiet (2 procent), a 32 kobiety lub krewni (5 procent) odmówiły wypełnienia kwestionariusza. Niemniej jednak dysponowaliśmy danymi medycznymi dla wszystkich kobiet, w tym danymi na temat występowania raka i niektórych czynników ryzyka. Mediana czasu obserwacji wynosiła 14 lat (9095 osobo-lat), z co najmniej 2-letnim okresem obserwacji w przypadku 99% badanej kohorty.
Przypadkowy rak piersi
Wśród kobiet, które zostały ocenione do badania, u sześciu stwierdzono przypadek raka piersi w czasie profilaktycznej mastektomii
[hasła pokrewne: dienogest, dekstran, cilostazol ]
[przypisy: olx beagle, oparzenia pierwsza pomoc, operacja kręgosłupa szyjnego ]