Skuteczność Superowulacji i inseminacji domacicznej w leczeniu niepłodności ad 5

Wyniki były podobne, gdy wskaźniki ciąż analizowano zgodnie z liczbą cykli inseminacji. Tabela 5. Tabela 5. Wskaźniki ciążowe według cech nasienia. Wskaźniki ciąż zgodnie z charakterystyką prerandomizacji nasienia dla każdej grupy leczenia przedstawiono w Tabeli 5. Ogólnie, wskaźniki ciąż zwiększają się wraz ze wzrostem liczby plemników w ejakulacie, zwiększając liczbę plemników i zwiększając ruchliwość. W przypadku dwóch najniższych kwartylów w odniesieniu do całkowitej ilości plemników w ejakulacie i liczbie plemników, wskaźniki ciąż były najwyższe dla dwóch grup, w których inseminacja domaciczna była częścią leczenia. Co więcej, w przypadku najniższego kwartylu wartości plemników, leczenie za pomocą superowulacji i inseminacji wewnątrzsercowej nie wiązało się ze znacznie wyższymi wskaźnikami ciąż niż w przypadku samej inseminacji wewnątrzsercowej. Stawki ciąż na parę w czterech grupach nie były zależne od wieku kobiety ani wieku mężczyzny. Stawki zmniejszyły się wraz ze wzrostem czasu trwania niepłodności: odsetek ten wynosił 28% z 12 do 23 miesięcy niepłodności, 20% z 24 do 35 miesięcy niepłodności i 17% z niepłodnością .36 miesięcy. Wskaźniki te były wyższe wśród kobiet z poprzednią ciążą (23%) niż wśród kobiet, które nigdy nie były w ciąży (18%).
Pary w dwóch grupach superowulacji pozostały w badaniu dłużej niż w dwóch pozostałych grupach, ponieważ miały więcej cykli odpoczynkowych. Po skorygowaniu o liczbę cykli spoczynkowych, pary w grupie leczonej z nadmiernym owulacją i inseminacją domaciczną oszacowano jako 3,2 razy bardziej prawdopodobne, aby zajść w ciążę, niż te w grupie zapłodnienia wewnątrzkomorowego (przedział ufności wynoszący 95 procent, 2,0 do 5,3; P = 0,008) i 1,7 razy bardziej prawdopodobne, aby zajść w ciążę, jak pary w grupie zapłodnienia wewnątrzmacicznego (95% przedział ufności, 1,2 do 2,6; P = 0,002). Wyniki nie uległy zmianie po dostosowaniu do wieku kobiet, czasu trwania niepłodności i cech nasienia (dane nie przedstawione). Pary w grupie zapłodnienia wewnątrzmacicznego i grupa leczona z nadekubulacją i inseminacją doszyjkową były 1,9 razy bardziej prawdopodobne (95 procent przedziału ufności, 1,1 do 3,2, P = 0,007) i 1,8 razy bardziej prawdopodobne (95 procent przedziału ufności, 1,0 do 3,0 ; P = 0,02), odpowiednio, aby zajść w ciążę, tak jak w grupie zapłodnienia wewnątrzpochwowego.
Tabela 6. Tabela 6. Wyniki ciąży. Porównano również liczbę żywych noworodków w każdej z grup leczenia (Tabela 6). Nowonarodzone niemowlęta częściej występowały w grupach, którym podawano nadmierną owulację i inseminację doszyjkową (P = 0,01) oraz nadobjawę i inseminację domaciczną (P <0,001) niż w grupie zapłodnienia wewnątrzkomorowego i były częstsze (p = 0,01) w grupie leczonej superowulacja i inseminacja domaciczna niż w grupie leczonej wyłącznie inseminacją domaciczną.
Spośród 186 ciąż, które wystąpiły podczas badania, 72 procent spowodowało żywe porody, 20 procent spowodowało spontaniczne poronienie, a 4 procent spowodowało ciążę pozamaciczną (tabela 6). Dwie ciąże zakończyły się indukowanymi aborcjami; jeden z poronionych płodów miał zespół Downa, a drugi był częściowym pieprzem z grupy wodorostów
[hasła pokrewne: disulfiram, oprogramowanie stomatologiczne, dekstran ]
[patrz też: opiekun osoby starszej, orteza na kolano, orzechy włoskie kalorie ]