zapalenie mieszków włosowych w nosie

Ponieważ mutacja R528H znajduje się w czujniku napięciowym domeny II, oceniliśmy integralność sprzężenia wzbudzanie-skurcz, rejestrując zależne od napięcia mioplazmatyczne stany Ca2 + z barwnikami fluorescencyjnymi. Wapń wapniowy wywołany przez stymulację polową (równoległe druty zewnątrzkomórkowe) włókien zdysocjowanych włókien zginacza palca (FDB) znacznie zmniejszył się dla R528Hm / m włókien (Figura 8A). Włókna od heterozygotycznych myszy R528H + / m miały skromnie zmniejszone szczytowe stany przejściowe z wolniejszą aktywacją. Aby kontrolować możliwość, że niższy (depolaryzowany) potencjał spoczynkowy w włóknach R528H może zmniejszyć pobudliwość włókien i tym samym zaburzyć uwalnianie Ca2 +, zmierzyliśmy stany Ca2 + w zaciśniętych pod napięciem włóknach. Średnio amplituda przejściowych stanów przejściowych pod napięciem Ca2 + była 3-krotnie mniejsza w przypadku włókien R528Hm / m w porównaniu z WT (rys. 8, B i D). Dla heterozygotycznych włókien R528H + / m amplituda była porównywalna do amplitudy WT, ale czas narastania był wolniejszy (porównaj odpowiedzi przy +20 mV na Figurze 8, B i C). Mutacje kompleksu CaV1.1. RyR-1 mogą również powodować wyciek SR z podwyższonym spoczynkowym mioplazmatycznym Ca2 + i zmniejszoną zawartością Ca2 + SR (28, 29). Zmiany te nie zostały zaobserwowane we włóknach R528Hm / m, gdzie spoczynkowe Ca2 + było niższe (80,5. 7 nM) niż dla WT (123. 12 nM). Całkowita zawartość Ca2 + w SR, zmierzona za pomocą Fluo-4FF w odpowiedzi na uwalnianie farmakologiczne za pomocą 4-CMC, była nieodróżnialna między WT a R528H + / m (P = 0,8) oraz między WT a R528Hm / m (P = 0,3). Rysunek 8 Uwalnianie zależne od napięcia Ca2 + jest osłabione w włóknach R528H. (A) Stany przejściowe wapnia wywoływane przez stymulację polową izolowanych włókien FBD obciążonych Fluo-4. Ślady są średnie z 29 WT, 16 R528H + / m i 42 R528Hm / m włókien. Inset pokazuje reakcję na pojedynczy szok w rozszerzonej skali czasu. Włókna myszy R528Hm / m często nie ulegały skurczowi w odpowiedzi na wstrząs stymulujący. (B) Stany przejściowe Fluo-4 we włóknach WT wywołane depolaryzacją skokową 80 ms od a100 mV do zakresu potencjałów (~ 60 mV do 20 mV), jak oznaczono. (C) Transjenty Fluo-4 we włóknach FBD od heterozygotycznych myszy R528H + / m stymulowanych tym samym protokołem z zaciskami napięciowymi jak w B. Wzrost szybkości dla przejściowego Ca2 + był wolniejszy niż dla WT, chociaż końcowa amplituda była porównywalna. (D) Transjenty Fluo-4 rejestrowane z napięciowo napiętych włókien F5D R528Hm / m. Miopatia próżniowa w włóknach R528H. Badania morfologiczne przeprowadzono na mięśniu piszczelowym przednim (TA) i mięśniu brzuchatym łydki. Łagodne niespecyficzne zmiany zaobserwowano w R528Hm / m włókien z TA dziewięciomiesięcznych zwierząt, z rozproszonymi centralnym jądrem i rzadkimi wakuolami (dane nie pokazane). Nie zanotowano żadnych zmian w rozkładzie rodzaju włókien. Badania histologiczne zamrożonych skrawków mięśnia brzuchatego łydki u 4-miesięcznych myszy wykazały wyraźne zmiany wakuolarne z centralnie zlokalizowanymi przezroczystymi pęcherzykami w R528Hm / m włókien (Figura 9A). Badania ultrastrukturalne wykazały przerwanie połączeń triad we włóknach R528Hm / m, z masywnym rozszerzeniem kanalików poprzecznych i cysterne retikulum sarkoplazmatycznego (Figura 9B). W przypadku heterozygotycznych myszy R528H + / m od czasu do czasu obserwowano nieznacznie rozszerzone cysterny, ale nie było dużych wakuoli. Figura 9 Miopatia szczelinowa w mięśniu brzuchatym łydki myszy R528H. (A) Poprzeczne skrawki 10-.m kriostatu wybarwione H & E i NADH-TR wykazały małe, optycznie czyste centralne wakuole (strzałki) w R528Hm / m włókien. Wzdłużne odcinki 1,5-metrowe włókien osadzonych w żywicy zabarwione błękitem toluidyny wykazują liniowy zasięg wakuoli. Zmiany próżniowe nie zostały wykryte za pomocą mikroskopii świetlnej w WT lub R528H + / m włókien. Pręty skali: 100 .m. (B) Badania ultrastrukturalne mięśnia brzuchatego łydki wykazały duże, dobrze odgraniczone wakuole z przerwaniem połączenia triad w R528Hm / m włókien
[podobne: objawy raka pluc, odleżyny leczenie, objawy sm ]