Analiza bakteriologiczna zainfekowanych ukąszeń psów i kotów ad 6

Jednorazowe schematy pozajelitowe poprzedzające terapię doustną obejmowały kombinację antybiotyku .-laktamowego i inhibitora .-laktamaz (15 pacjentów), ceftriaksonu (9), cefazoliny (9), ceftriaksonu i penicyliny (1), ceftriaksonu i cefazoliny (1), penicylina i cefazolina (1) oraz penicylina (1). Doustne schematy obejmowały amoksycylinę i kwas klawulanowy (40 pacjentów), cefalosporynę pierwszej generacji (12), penicylinę i cefalosporynę pierwszej generacji (7), penicylinę (5), penicylinę i dikloksacylinę (3), tetracykliny (2), azytromycynę (1), loracarbef (1), dicloksacylinę (1), klindamycynę (1), klindamycynę i doksycyklinę (1). Pełne dane uzupełniające były dostępne dla 93 pacjentów (87 procent), którzy otrzymali medianę 10 dni (zakres od 3 do 24) leczenia przeciwdrobnoustrojowego do czasu ustąpienia objawów. Wśród 33 pacjentów hospitalizowanych mediana długości pobytu wynosiła 3 dni (zakres od do 11). Nacięcie i drenaż wykonano u 23 pacjentów (21 procent), w 18 (17 procent), u obu w 9 (8 procent). Gangren opracowano u jednego pacjenta, u którego leczenie farmakologiczne zakończyło się sukcesem, a amputacja palca była wymagana. Początkowe leczenie medyczne zakończyło się niepowodzeniem u czterech pacjentów z powodu pogorszenia zakażenia: trzech z tych pacjentów zostało zakażonych gatunkami pasteurella (jak również moraxella, staphylococcus, EF-4b, porphyromonas, bacteroides lub fusobacterium w niektórych przypadkach) i początkowo leczono doustnie cefalosporyna pierwszej generacji. Ich warunki uległy następnie poprawie po podaniu doustnej amoksycyliny i kwasu klawulanowego, penicyliny lub penicyliny z doksycykliną. Czwarty pacjent był zarażony gatunkami actinomyces i Propionibacterium acnes i był początkowo leczony doustnie penicyliną. Pacjent był hospitalizowany i leczony z powodzeniem za pomocą ampicyliny i sulbaktamu, a następnie amoksycyliny i kwasu klawulanowego.
Dyskusja
Wcześniejsze badania nad zarażonymi ugryzieniami psów i ukąszeniami kotów były ograniczone przez niewielką liczbę włączonych pacjentów, wypaczone populacje pacjentów, retrospektywny projekt, włączenie pacjentów otrzymujących ogólnoustrojowe antybiotyki oraz stosowanie niedokładnych definicji infekcji. Dokładna definicja infekcji rany jest krytyczna, ponieważ kilka serii udokumentowało wzrost bakterii, w tym wzrost zoonotycznych bakterii, w próbkach ze świeżych ran i klinicznie niezainfekowanych ran.9,14 Nasze badanie dotyczyło tych ograniczeń iw konsekwencji było w stanie dostarczyć dokładniejszy opis szerokiego zakresu patogenów, w tym wielu izolatów odzwierzęcych, związanych z tymi zakażeniami.
Zidentyfikowaliśmy przypadki wśród pacjentów, którzy szukali leczenia ukąszeń psów lub ukąszeń u kota w oddziałach ratunkowych, więc pacjenci mieli bardziej ciężką chorobę niż byliby widoczni wśród pacjentów w innych warunkach. Ponieważ nie wiemy, czy wszyscy kolejni pacjenci zostali zapisani, mogło to być spowodowane uprzedzeniami selekcji. Jednak ze względu na skłonność do rejestrowania pacjentów z poważniejszymi zakażeniami, wybrani pacjenci byli bardziej podatni na infekcje, a zatem bardziej podatni na powikłania, dla których analizy mikrobiologiczne byłyby najbardziej istotne.
[przypisy: oprogramowanie stomatologiczne, dienogest, agaricus ]
[podobne: objawy raka pluc, objawy sm, objawy wirusa hiv ]