Analiza bakteriologiczna zainfekowanych ukąszeń psów i kotów ad

Aby wyjaśnić skomplikowaną bakteriologię tych typowych infekcji i poprawić dokładność empirycznej terapii ukąszeń u psów i ukąszeń psów, przeprowadziliśmy prospektywne, wieloośrodkowe badanie ukąszeń psów i ugryzień kota, które spełniało określone kryteria zakażenia i które obejmowały hodowlę próbek bakterie tlenowe i beztlenowe w laboratorium badawczym. Metody
Ta prospektywna seria przypadków była prowadzona od kwietnia 1994 r. Do grudnia 1995 r. W 18 oddziałach ratunkowych stowarzyszonych z uniwersytetami w Stanach Zjednoczonych. Badanie zostało zatwierdzone przez każdą instytucyjną komisję odwoławczą.
Pacjenci byli włączani, jeśli mieli skórną ranę spowodowaną przez ukąszenie psa lub ugryzienie kota, który był wystarczająco duży, aby wprowadzić co najmniej jeden miniswab w celu uzyskania głębokiej hodowli i spełnił jeden z trzech głównych kryteriów – gorączkę (temperatura większa niż 38,0 ° C), ropień i zapalenie naczyń chłonnych – lub cztery z pięciu mniej istotnych kryteriów: rumień związany z raną, który wystaje ponad 3 cm od krawędzi rany, tkliwość w miejscu rany, obrzęk w miejscu, ropny drenaż i obwodowa liczba białych krwinek większa niż 12 000 na milimetr sześcienny. Kryteria te zostały ustalone w drodze konsensusu przed badaniem w celu odróżnienia klinicznie zainfekowanych ran od ran, które były skażone, ale nie zakażone. Pacjenci, którzy przyjmowali środki przeciwdrobnoustrojowe w ciągu 72 godzin przed prezentacją, którzy najprawdopodobniej wymagali amputacji w wyniku zakażenia lub którzy mieli potwierdzone radiologicznie zapalenie szpiku lub złamania, zostali wykluczeni. Żaden pacjent nie był zapisany więcej niż jeden raz.
Uzyskano następujące dane: wiek, płeć, powiązane schorzenia, czas ukąszenia, czas pobrania próbki do hodowli, odstęp między ukąszeniem a początkiem zakażenia, rodzaj miejscowej opieki nad raną, typ zranienia (rany kłute, rany szarpane lub oba) i zakażenia oraz środków przeciwdrobnoustrojowych i wszelkich innych rodzajów terapii, które zostały podane. Oceniliśmy wyniki infekcji, przeglądając dokumentację medyczną pacjentów i powtarzając telefony do pacjentów lub ich rodziców lub opiekunów, aż do momentu ustąpienia infekcji. Zakażenia zostały sklasyfikowane jako ropnie (tj. Zmienne zmiany wymagające nacięcia i drenażu), rany ropne lub rany niezwyczajne, z zapaleniem tkanki łącznej, zapaleniem naczyń chłonnych lub obiema. Lekarze leczący kierowali opieką kliniczną.
Próbki mikrobiologiczne pobrano przez aspirację igłą do ropni i ze standardowymi wacikami bawełnianymi do otwartych ran szarpanych. W przypadku ran przebijających, miniswabami potraktowanymi alginianem wapnia wprowadzano głęboko po tym, jak skóra wokół rany została oczyszczona alkoholem lub roztworem powidon-jod. Próbki umieszczono w beztlenowej rurce transportowej zawierającej głęboką kolumnę beztlenowego środka transportowego (Anaerobe Systems, Morgan Hill, CA) i wysłaną przez nocną kurierkę do RM Alden Research Laboratory (Santa Monica, CA). Drugi egzemplarz został wysłany do laboratorium mikrobiologicznego w szpitalu i przetworzony zgodnie ze standardowymi procedurami obiektu.
Po otrzymaniu w laboratorium badawczym rurki transportowe otworzyły się w komorze beztlenowej, a próbkę zawieszono w ml bulionu brucella i poddano obróbce zgodnie ze standardowymi metodami. 20,21 Następujące podłoża zastosowano do beztlenowców: suplementowany agar brucella, agar z krwią kanamycyna-wankomycyna, agar z krwią z fenyloetylu-alkoholu, agarami z bakterii z żółcią i eskuliną (Anaerobe Systems) i agarem Rose (Hardy Diagnostics, Santa Monica, CA)
[więcej w: Choroba Perthesa, bimatoprost, teosyal ]
[więcej w: olej z wiesiolka, olejek z wiesiołka, omega kleszczów ]