Analiza bakteriologiczna zainfekowanych ukąszeń psów i kotów cd

Płytki beztlenowe inkubowano przez pięć dni przed badaniem po raz pierwszy, a wszystkie płytki inkubowano przez dwa tygodnie, aby umożliwić wzrost wybiórczych szczepów. Następujące pożywki były stosowane w organizmach tlenowych i fakultatywnych: agar sojowy trypticase uzupełniony o 5% odwłóknionej krwi owczej, agar czekoladowy, agar róży i agar MacConkey. Wszystkie próbki z wyjątkiem tych na agarze MacConkey inkubowano w 5-7 procentach dwutlenku węgla przez 24 godziny przed badaniem po raz pierwszy i ponownie inkubowano przez pięć dni, aby umożliwić wzrost wolno rosnących organizmów.
Zastosowano kombinację metod identyfikacji. Wiele izolatów stanowiło szczepy występujące u zwierząt, a zatem nie były one zawarte w bazach danych zestawu testowego; dlatego też takie szczepy częściowo zidentyfikowano (tj. według rodzaju) na podstawie reakcji na standardowe składniki zestawu. Do identyfikacji aerobów często stosowano biochemiczne testy probiercze (Hardy Diagnostics) w połączeniu z innymi standardowymi metodami. 202,23 Anaerobów zidentyfikowano przy użyciu standardowych metod, w tym dysków antybiotycznych o specjalnej sile, które służą do grupowania organizmów. w kategorie.21,24-26 Niektóre szczepy zostały sklasyfikowane na podstawie analizy długołańcuchowych kwasów tłuszczowych i porównania wyników z bazami danych weterynaryjnych (wykonywane przez Spencer Jang, Laboratorium Mikrobiologii Weterynaryjnej, University of California w Davis, Sacramento ) i inne, takie jak gatunki porfiromów, zidentyfikowano za pomocą arbitralnie zagruntowanego odcisku palca reakcyjnego z łańcuchem polimerazy i porównania wyników z typami szczepów.27
Dane zostały podsumowane za pomocą statystyki opisowej. Do porównania danych dotyczących czasu i liczby izolatów użyto testu U Manna-Whitneya. Wartość AP mniejsza niż 0,05 została uznana za wskazującą na istotność statystyczną.
Wyniki
W badaniu wzięło udział łącznie 110 pacjentów; Dwóch pacjentów, którzy otrzymali antybiotyki w ciągu 72 godzin przed prezentacją i pacjent z ugryzieniem tygrysa zostały następnie wyłączone. Wyniki przedstawiono dla 50 pacjentów z zakażonymi ugryzieniami psów i 57 pacjentów z zakażonymi ugryzionymi kotami.
Pacjenci byli w wieku od do 82 lat (mediana, 33, zakres międzykwartylowy, 20 do 46). Dwudziestu czterech pacjentów (22 procent) miało mniej niż 18 lat, a pięć (5 procent) było młodszych niż 3 lata. Mediana wieku pacjentów z ugryzieniem psa wynosiła 28 lat (zakres międzykwartylowy, 15 do 40), a średni wiek osób z ugryzieniem kota wynosił 39 lat (zakres międzykwartylowy, 28 do 51). Trzydzieści osiem procent pacjentów z ugryzieniem psa było płci żeńskiej, w porównaniu z 72 procentami pacjentów z ugryzieniem kota. Piętnastu pacjentów miało jedno lub więcej powiązanych stanów medycznych, w tym cukrzycę (pięciu pacjentów), stosowanie glukokortykoidów (trzy), alkoholizm (pięć), przewlekłą chorobę nerek (trzy) i przewlekłą chorobę wątroby (jedna).
Ryc. 1. Ryc. 1. Lokalizacja zakażeń rany u 50 pacjentów ukąszonych przez psy i 57 pacjentów ukąszonych przez koty. Sześćdziesiąt procent rany ugryzionej przez psa to przebicia, 10% to rany szarpane, a 30% to połączenie obu. Osiemdziesiąt pięć procent ran ukąszenia kota to przebicia, 3% to rany szarpane, a 12% to połączenie
[przypisy: oparzenia pierwsza pomoc, bimatoprost, cilostazol ]
[więcej w: olx beagle, oparzenia pierwsza pomoc, operacja kręgosłupa szyjnego ]