Analiza bakteriologiczna zainfekowanych ukąszeń psów i kotów

Tło i metody Aby lepiej określić bakterie odpowiedzialne za infekcje ukąszeń psów i kotów, przeprowadziliśmy badanie prospektywne na 18 oddziałach ratunkowych. Aby kwalifikować się do rejestracji, pacjenci musieli spełnić jedno z trzech głównych kryteriów zakażenia rany ugryzienia (gorączka, ropień i zapalenie naczyń chłonnych) lub cztery z pięciu mniej istotnych kryteriów (związany z raną rumień, tkliwość w miejscu rany, obrzęk w miejsce, ropny drenaż i leukocytoza). Zużyte próbki hodowano na obecność bakterii tlenowych i beztlenowych w laboratorium mikrobiologicznym, aw niektórych przypadkach w lokalnych laboratoriach szpitalnych.
Wyniki
Zainfekowane rany 50 pacjentów z ugryzieniem psa i 57 pacjentów z ugryzieniem kota dały medianę 5 bakteryjnych izolatów na hodowlę (zakres od 0 do 16) w laboratorium referencyjnym. Istotnie więcej izolatów rosło w laboratorium referencyjnym niż w lokalnych laboratoriach (mediana, 1, zakres, 0 do 5, P <0,001). Aerobes i beztlenowce wyizolowano z 56 procent ran, sam tlenowce z 36 procent i beztlenowce sam z procent; 7 procent kultur nie miało wzrostu. Gatunki Pasteurella były najczęstszymi izolatami zarówno u psów (50 procent), jak i ukąszeń kota (75 procent). Pasteurella canis była najczęstszym izolatem ukąszeń psa i przeszłością. Podgatunek multocida multocida i septica były najczęstszymi izolatami ugryzień kota. Inne popularne tlenowce obejmowały paciorkowce, gronkowce, moraxellę i neisserię. Typowe beztlenowce obejmowały fusobacterium, bacteroides, porphyromonas i prevotella. Izolaty, które nie zostały wcześniej zidentyfikowane jako ludzkie patogeny, obejmowały Reimerella anatipestifer z dwóch ugryzień kotów i Bacteroides tectum, Prevotella heparinolytica i kilka gatunków porfirromów z ugryzień psów i kotów. Erysipelothrix rhusiopathiae wyizolowano z dwóch ugryzień kota. Pacjenci byli najczęściej leczeni kombinacją antybiotyków .-laktamowych i inhibitorów .-laktamaz, które na podstawie wyników badań mikrobiologicznych stanowiły odpowiednią terapię.
Wnioski
Zainfekowane ukąszenia psów i kotów mają złożoną mikrobiologiczną mieszankę, która zazwyczaj obejmuje gatunki pasteurella, ale może również obejmować wiele innych organizmów, które nie są rutynowo identyfikowane przez kliniczne laboratoria mikrobiologiczne i które wcześniej nie zostały uznane za patogeny z bite rany.
Wprowadzenie
Każdego roku kilka milionów Amerykanów zostaje ukąszonych przez zwierzęta, co skutkuje około 300 000 wizyt w oddziałach ratunkowych, 10 000 hospitalizacji i 20 ofiarami śmiertelnymi, głównie wśród małych dzieci.190% tych ugryzień pochodzi od psów i kotów, a od 3 do 18% z nich ugryzienia psa i 28 do 80 procent ukąszeń kota ulega zakażeniu, sporadyczne następstwa zapalenia opon mózgowych, zapalenia wsierdzia, septycznego zapalenia stawów i wstrząsu septycznego.2-13 Analizy bakteriologiczne tych zakażeń ran skupiały się na niektórych chorobach odzwierzęcych i potencjalnie inwazyjnych, takich jak Pasteurella multocida , Capnocytophaga canimorsus (DF-2) i Weeksella zoohelcum (IIj) .4-6,14-19
Wcześniejsze badania mikrobiologiczne ograniczały się do serii przypadków niewielkiej liczby wybranych pacjentów w pojedynczych ośrodkach, w których zastosowano kryteria niedokładnych infekcji i zmienne techniki pobierania próbek i izolacji patogenów
[przypisy: diklofenak, agaricus, oprogramowanie stomatologiczne ]
[przypisy: podział grup społecznych, olx maków maz, olej z nasion wiesiołka ]