Błonnik pokarmowy i ryzyko raka jelita grubego i gruczolaka u kobiet ad

Przyjmowanie diety zostało po raz pierwszy ocenione w 1980 r., Kiedy kobiety ukończyły wysyłany półilościowy kwestionariusz częstotliwości żywności. W tej analizie wykluczono kobiety, które pozostawiały puste lub puste miejsce w kwestionariuszu częstotliwości żywności z 1980 r., O nieprawdopodobnie wysokich lub niskich wynikach dla całkowitego spożycia energii oraz tych, którzy zgłosili historię raka (z wyjątkiem nieczerniakowego raka skóry), wrzodziejące zapalenie okrężnicy, choroba Leśniowskiego-Crohna lub zespół rodzinnej polipozy. Po tych wyłączeniach 88 757 kobiet pozostało uprawnionych do kontynuacji od 1980 r. Do 1996 r. Dane dotyczące błonnika pokarmowego i innych czynników
Kobiety badane przekazały informacje na temat historii palenia tytoniu, wieku, wzrostu, masy ciała, poziomu aktywności fizycznej, stosowania kwasu acetylosalicylowego, historii raka jelita grubego w wywiadzie rodzinnym oraz wszelkich badań wykonywanych na drodze kolonoskopii lub sigmoidoskopii, a także wskazań do zabiegu.
W 1980 r. Półilościowy kwestionariusz częstotliwości żywności zawierał 61 pozycji; Kwestionariusz z 1984 r. został rozszerzony do 121 pozycji, a kwestionariusz z 1986 r. zawierał 136 pozycji. W przypadku każdej wymienionej żywności określono powszechnie używaną jednostkę lub wielkość porcji, a uczestników zapytano, jak często przeciętnie spożywali tę ilość każdej żywności w ciągu ostatniego roku; było dziewięć możliwych odpowiedzi. Pytaliśmy również o markę płatków śniadaniowych i multiwitaminy, które były zazwyczaj używane, i zapewniamy otwartą sekcję dla produktów nie wymienionych. Obliczono spożycie składników odżywczych przez pomnożenie częstotliwości spożycia każdej żywności przez zawartość składników odżywczych w określonych porcjach, stosując wartości składu ze źródeł Departamentu Rolnictwa uzupełnione o inne dane, w tym składniki konkretnych multiwitamin i płatków śniadaniowych.6 Wartości dla diety ogółem Włókno oparte było na pracy Southgate i współpracowników7. Wszystkie składniki odżywcze i błonnik pokarmowy zostały dostosowane do całkowitego poboru energii za pomocą metody rezydualnej.8 Na linii podstawowej nie zbieraliśmy informacji o suplementach błonnika; w kwestionariuszu z 1994 r. mniej niż 6 procent kobiet regularnie przyjmowało suplementy z nasion babki siewnej.
Odtwarzalność i ważność tych kwestionariuszy zostały udokumentowane wcześniej. 9 Korelacja skorygowana o energię dla surowego spożycia błonnika mierzona za pomocą kwestionariusza z 1980 r. I obliczona na podstawie zapisów spożycia diet ważonej żywności w 1980 r. Wyniosła 0,61.10. korelacja między surowym spożyciem błonnika, o którym mowa w kwestionariuszu z 1984 r., a tym, co stwierdzono w dietetycznych zapisach o zważonej porcji w 1980 r. wynosiła 0,56.11 Wśród głównych czynników wpływających na błonnik pokarmowy, skorygowane pod względem energetycznym korelacje między spożyciem, jak podano w kwestionariuszu z 1980 r. i w dokumentacji dietetycznej było 0,71 w przypadku białego chleba, 0,77 w przypadku ciemnego chleba, 0,79 w przypadku płatków na zimno, 0,80 w przypadku jabłek, 0,74 w przypadku pomarańczy, 0,79 w przypadku bananów, 0,50 w przypadku grochu, 0,73 w przypadku pomidorów, 0,63 w przypadku fasolek szparagowych i 0,69 w przypadku brokułów. 12
Identyfikacja przypadków raka jelita grubego lub gruczolaka
Na każdym kwestionariuszu pytaliśmy, czy zdiagnozowano raka okrężnicy lub odbytnicy, a jeśli tak, zażądano daty diagnozy. W tej analizie dane uzupełniające były dostępne dla 96 procent całkowitej możliwej liczby osobolat
[podobne: bromazepam, bimatoprost, noni ]
[więcej w: obliteracja, oct oka, odleżyny leczenie ]