Etyka badań biomedycznych: perspektywa międzynarodowa ad

Czasami różnice między dokumentami mogą być bardziej widoczne niż podobieństwa. Rozbieżności mogą uwypuklić różnice między różnymi kodeksami etycznymi i słabościami leżących u podstaw argumentów etycznych lub podkreślić brak stanowczych podstaw etycznych dla zaleceń. Kompleksowe i klarowne prezentacje stanowisk historycznych i filozoficznych dotyczących wykorzystywania zwierząt w badaniach i badaniach z udziałem zygoty przedimplantacyjnej podkreślają różnice w przepisach różnych krajów, zwłaszcza Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Analiza tych dwóch kwestii podkreśla, że zalecenia nie zawsze są spójne w danym kraju lub między dwoma krajami. Na podstawie jego podejścia do pluralistycznej kazuistyki, Brody konkluduje, że najlepszym sposobem zrozumienia wielu oficjalnych polityk jest postrzeganie ich jako próby zrównoważenia wielu uzasadnionych, ale sprzecznych wartości i zasad , co należy postrzegać nie jako . odbicie niekompletności rozumowania moralnego, które nie jest ugruntowane w jednej podstawowej wartości moralnej, ale odzwierciedleniem rzeczywistości rozumowania moralnego .
Unikalna analiza autora stanowi oryginalny wkład w literaturę i powinna być czytana przez wszystkich zainteresowanych filozoficznymi zasadami, które kierują badaniami biomedycznymi oraz przez osoby zaangażowane w opracowywanie wytycznych i polityk. Dla tych, którzy uczestniczą w badaniach z udziałem ludzi lub zwierząt i dla wszystkich zaangażowanych w badania międzynarodowe, ta książka powinna być łatwo dostępna jako ważny zasób.
Irwin Light, MD
University of Cincinnati College of Medicine, Cincinnati, OH 45267

[patrz też: cilostazol, hurtownia portfeli, noni ]
[patrz też: olx beagle, oparzenia pierwsza pomoc, operacja kręgosłupa szyjnego ]