forum ciechanowa szpital

(A) Wyniki GTT dla myszy Mecp2a / + traktowanych solą fizjologiczną lub CPT157633 (5 mg / kg) (n = 10). (B) Reprezentatywne immunobloty wykazujące wzmożoną sygnalizację insulinową u myszy Mecp2a / + po leczeniu CPT157633 w porównaniu z myszami otrzymującymi leczenie solą fizjologiczną. Wszystkie bloty są reprezentatywne dla eksperymentów przeprowadzonych 3 razy (n = 4). (C) W przypadku testu z łapami, myszy zawieszono pod ogonami i obserwowano przez 30 sekund. Czas, w którym zwierzęta spinały swoje łapy, wykorzystano do obliczenia odsetka (n = 18 na stan). Dane reprezentują SEM; Analizę statystyczną przeprowadzono z użyciem sparowanego testu Student (20), który wynosił (P = 0,001). (D) Opóźnienie spadania z rotarod dla myszy WT leczonych solą fizjologiczną i CPT157633 i myszy Mecp2a / + (n = 10 na stan). Dane reprezentują SEM; analizę statystyczną przeprowadzono przy użyciu ANOVA (* P <0,01). Łapanie łap jest klasycznym fenotypem konsekwentnie obserwowanym u myszy Mecp2 . / + i jest podobne do charakterystycznego łamania rąk, które jest powszechnie zauważane u pacjentów z RTT (33). Po podniesieniu przez ogon myszy WT wysunęły kończyny, podczas gdy myszy Mecp2a / + spontanicznie spleciły swoje przednie łapy przez cały czas, w którym były monitorowane, bez jakiegokolwiek znaczącego ruchu łap. Co ciekawe, myszy Mecp2a / +, którym podawano CPT157633, wykazywały wyraźne zmniejszenie zaciśnięcia łapy i wydłużały swoje łapy w sposób podobny do tego dla zwierząt WT (Figura 5C). Regresja umiejętności motorycznych jest również jednym z typowych objawów związanych z RTT u pacjentów i jest również obserwowana u myszy Mecp2. / +. Aby sprawdzić, czy hamowanie PTP1B spowodowało poprawę zdolności motorycznych, poddaliśmy myszy WT traktowane solą fizjologiczną i CPT157633 i myszy Mecp2a / + testowi wydajności obrotowemu. W porównaniu z myszami WT, myszy Mecp2a / + wykazywały niższe poziomy aktywności na rotarod. W 4 kolejnych próbach myszy WT zaobserwowano dramatyczną poprawę w czasie spędzonym na obracającym się pręcie, podczas gdy nie zaobserwowano poprawy u myszy Mecp2a / + traktowanych solą fizjologiczną. Jednak myszy Mecp2 . / + traktowane CPT157633 wykazały znaczną poprawę wydajności, chociaż było to częściowe przywrócenie i nie osiągnęło poziomów wydajności WT (Figura 5D). Ponadto, gdy leczenie CPT157633 przerwano na tydzień, a zdolność motoryczną ponownie przetestowano, zaobserwowaliśmy, że poprawiona zdolność motoryczna towarzysząca leczeniu została utracona (dodatkowa Figura 6A). To ilustruje, że działanie CPT157633 jest odwracalne i że przedłużone leczenie związkiem wydaje się nie wywoływać działań niepożądanych u tych myszy. Na koniec zbadaliśmy gromadzenie młodych matek, zachowanie w naturalnej komunikacji społecznej. Biegłość w tym zachowaniu osiąga się poprzez uczenie się zależne od doświadczenia u matek po raz pierwszy i dziewiczych kobiet kojarzonych z matką i jej szczeniętami (34. 36). Istnieje kilka zalet oceny zachowań młodych w tym kontekście. Po pierwsze zaobserwowaliśmy, że niedobory tego zachowania są szczególnie silne u samic myszy Mecp2 . / +. Po drugie, zachowanie opiera się krytycznie na wykrywaniu ultradźwiękowych werbalnych wrażeń przez opiekunkę (37. 39). Dlatego wymaga interpretacji informacji społecznej, umiejętności, która jest osłabiona u ludzi przy pomocy RTT. Po trzecie, zachowanie szczeniąt zostało funkcjonalnie połączone z pierwotną korą słuchową. Tak więc, zachowanie polegające na pobieraniu potomstwa jest silnym i czułym testem, który ocenia klinicznie istotne cechy behawioralne i jest mediowany przez znane podłoże obwodu nerwowego. Badaliśmy wpływ hamowania PTP1B na zachowanie myszy po karmieniu piersią myszy MyPP2 (3 leczonych solą fizjologiczną i CPT157633. Co ciekawe, kiedy Mecp2 + /. myszy, które były leczone CPT157633 zostały poddane paradygmacie pozyskiwania młodych, ich opóźnienie. czas zebrać szczeniaki z powrotem do gniazda. ulepszony (dodatkowa ilustracja 6B) [przypisy: opiekun osoby starszej, objawy raka pluc, podział grup społecznych ]