Gdzie się kończy Buck

Chciałbym dodać do komentarzy w wydaniu z 27 sierpnia dotyczącym artykułu doktora Maniana na temat DEF, lub niedociągnięć, błędów i frustracji (błędnie zacytowany jako będący w wydaniu z 19 kwietnia, faktycznie był w wydaniu z 9 kwietnia) .1
Żaden czytelnik nie uporał się z podstawową zasadą Harry ego Trumana: Bicz zatrzyma się tutaj . Kiedy członkowie personelu są niegrzeczni, bezmyślni lub nieczuli, gdy lekarze pozwalają członkom personelu zajmować się pacjentami w grupach, takich jak mięso na haku rzeźnika, gdy członek personelu odbiera telefon mówiąc gabinet lekarski . Przytrzymaj, proszę, nie wiedząc, czy połączenie jest nagłym przypadkiem, gdy lekarz instaluje monity telefoniczne ( Wciśnij 1, aby umówić się na spotkanie, 2, aby wystawić fakturę, 3 na nagły wypadek, 4 na kostnicę ), to lekarz, który jest odpowiedzialne, a nie tylko personel.
Lekarze lubią przekazywać pieniądze, mówiąc: Och, to była moja sekretarka – albo moja pielęgniarka. Nic nie mogę na to poradzić. Muszą pamiętać, że są nie tylko prawnie odpowiedzialni za zachowanie swoich pracowników wobec pacjentów, ale są również medycznie i moralnie odpowiedzialni za działania swoich pacjentów wobec pacjentów.
Często lekarze polegają na członkach personelu w celu uzyskania historii medycznej (często uzyskiwanej w poczekalni pełnej ludzi) bez sprawdzania dokładności historii. Jako pisarz medyczny, współpracownik, redaktor i komunikator w służbie zdrowia, jestem czasami przerażony postawami i wykształceniem sztabów lekarzy, liczbą błędów na listach pacjentów oraz skąpstwem wpisów na wykresach niektórych osób. lekarze.
Zbyt często, jeśli pacjent ma skłonność do narzekania na złe traktowanie przez członka personelu, lekarz, który nie chce zatrudniać nowych pracowników i zapewnia wystarczającą liczbę pacjentów poprzez uczestnictwo w organizacji zajmującej się utrzymaniem zdrowia (HMO), ucieka się do podstępu obwiniania cierpliwy.
Pomimo wszystkich nagłych wypadków i pilnych wezwań do szpitala, które spowalniają operacje biurowe, niektóre biura medyczne działają mądrze, radośnie i dobrze; inne jednak tylko pogłębiają ból i niepokój pacjenta. Wizyta u lekarza nigdy nie jest połączeniem społecznym. Pacjenci są przerażeni, a czasami rozpaczają. To od lekarzy zależy, czy członkowie personelu będą szanować i zadowolić pacjentów, bez względu na to, jak trudne mogą być ich pytania. Przede wszystkim to lekarze muszą zagwarantować, że żaden pracownik nie sprawi, że poczuje się gorzej od pacjenta niż przed wizytą w gabinecie lekarskim.
W przeważającej części członkowie personelu są gotowi do przeszkolenia, jeśli lekarze nalegają na to. Szkolenie personelu i utrzymanie satysfakcji pacjenta to obowiązki, których lekarze nie mogą zignorować.
Nancy Yanes-Hoffman, MS
Elizabeth Wende Breast Clinic, Rochester, NY 14618
Odniesienie1. Manian FA. Czy powinniśmy zaakceptować mierność. N Engl J Med 1998; 338: 1067-1069
Full Text Web of Science MedlineGoogle Scholar
Odpowiedź
Dr. Manian odpowiada:
Do redaktora: W moim artykule na temat mierności w medycynie chciałem zilustrować, jak klimat opieki zdrowotnej z lat 90. sprawia, że trudnym i zaangażowanym lekarzom trudno jest zapewnić pacjentom opiekę o wysokiej jakości. Większość frustracji dzisiejszych praktykujących lekarzy wynika z częstych – czasami codziennych – defraudacji (DEF), względnego braku otwartości na ich sugestie ze strony projektantów systemu opieki zdrowotnej i coraz większej utraty kontroli nad jakością opieki. pacjenci ostatecznie otrzymują. Nigdy nie sugerowałem, że praktyki lekarzy w odniesieniu do opieki nad pacjentem są zawsze nienaganne lub nie można ich poprawić. Niemniej jednak, Yanes-Hoffman porusza kilka kwestii dotyczących praktyki biurowej lekarzy, którzy zasługują na dalsze uwagi.
Po pierwsze, słynna linijka Harry ego Trumana Baczenie się tu zatrzymuje powinna mieć zastosowanie tylko do praktykujących lekarzy, o ile mają pełną kontrolę nad zarządzaniem personelem biurowym (np. Zatrudnianie, zwalnianie i edukacja). Przy prawie połowie wszystkich praktykujących lekarzy, którzy pracują obecnie jako pracownicy organizacji 1, niesprawiedliwe jest obwinianie wszystkich lekarzy o wszelkie problemy związane z relacjami personel-pacjent. W wielu przypadkach kurwa faktycznie nie zatrzymuje się u lekarza, ale w organizacji zatrudniającej lekarza. W rzeczywistości doniesienia o zastępowaniu pracowników biurowych przez mniej doświadczonych i mniej doświadczonych pracowników zatrudnionych przez pracodawców lekarzy nie są rzadkością2. W takich przypadkach recepcjonistki i pielęgniarki nie odpowiadają lekarzowi, lecz raczej oddziałowi w większej służbie zdrowia. organization.2
Po drugie, Yanes-Hoffman sugeruje, że lekarze często polegają na pracownikach w celu uzyskania historii medycznej pacjentów bez sprawdzania dokładności uzyskanych danych. Chociaż nie jest jasne, jak często taka praktyka faktycznie występuje, pytanie brzmi, dlaczego niektórzy lekarze przyjęliby taką praktykę w pierwszej kolejności. Czy może być odzwierciedleniem powszechnego podejścia do opieki zdrowotnej, które definiuje wydajność wyłącznie pod względem ilościowym, bez większego uwzględnienia jakości świadczonej opieki.
Na koniec zgadzam się z twierdzeniem Yanesa-Hoffmana, że pracownicy biurowi powinni szanować pacjentów i uśmierzać – nie mieszając – swoje obawy. Jednak w systemie opieki zdrowotnej, który często ma na celu redukcję kosztów poprzez tworzenie przeszkód dla pacjentów w ich próbach poszukiwania szybkiej i odpowiedniej opieki medycznej, gniewnych pacjentów obfituje. Twierdzę, że wiele z ich irytacji ma miejsce przed lub po tym, jak pacjenci otrzymają opiekę w gabinetach lekarskich, na przykład gdy muszą uzyskać formalne skierowanie przed wizytą u specjalisty, uzyskać zgodę przed udaniem się na pogotowie (aby nie musieli zapłacić za wizytę), przejechać wiele kilometrów tylko po to, aby pobrać krew pobraną przez laboratorium zlecone przez płatnika trzeciej strony i walczyć z HMO, aby uzyskać nieformalne leki. Witamy w latach 90., w czasach gniewnych pacjentów i sfrustrowanych lekarzy.
Farrin A. Manian, MD, MPH
Infantious Diseases Consultants, St. Louis, MO 63141
2 Referencje1. Mitka M. Lekarze wybierają pracę, większe grupy. American Medical News. 20 stycznia 1997: 1, 33.
Google Scholar
2. Lowes RL. Garnitury a stetoskopy: kto jest winny, gdy połączenia lekarzy ze szpitalami stają się kwaśne. Med Econ 1998; 75: 142-157
MedlineGoogle Scholar
[hasła pokrewne: bromazepam, bimatoprost, noni ]
[przypisy: olej z wiesiolka, olejek z wiesiołka, omega kleszczów ]