Ponowna ocena roli prywatnych pracodawców w zapewnianiu ubezpieczenia zdrowotnego ad 5

W rezultacie odsetek Latynosów bez ubezpieczenia wyniósł 33,6 procent (90 procent przedziału ufności, 32,1 do 35,1 procent), w porównaniu z 21,6 procentami (90 procent przedziału ufności, 21,0 do 22,2 procent) dla czarnych i 11,5 procent (90 procent zaufania interwał, 11,3 do 11,7 procent) dla białych nie-latynoskich. Tabela 2. Tabela 2. Rodzaj ubezpieczenia zdrowotnego w Stanach Zjednoczonych i Dystrykcie Kolumbii. Dane dla poszczególnych stanów i Dystryktu Kolumbii są przedstawione w Tabeli 2. Stawki prywatnych ubezpieczonych opłacanych przez pracodawcę bardzo się różniły, od niskiego 25,6 procent (90 procent przedziału ufności, 22,4 do 28,7 procent) w Nowym Meksyku do wysokiego poziomu 53,8 procent (90 procent przedziału ufności, 50,2 do 57,4 procent) w Wisconsin. Podobnie, rządowe ubezpieczenie zdrowotne wahało się od 25,2 procent (90 procent przedziału ufności, 22,0 do 28,3 procent) w Indianie do 51,7 procent (90 procent przedziału ufności, 47,8 do 55,6 procent) na Alasce. W 5 stanach i Dystrykcie Kolumbii stawki zapewnione przez rząd znacznie przewyższały stawki pokrywane przez prywatnego pracodawcę, aw 10 państwach obie stawki nie różniły się znacząco od siebie. Tylko w sześciu stanach ponad połowa ludności była objęta prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym opłacanym przez pracodawcę.
Dyskusja
Wstępne szacunki dotyczące ubezpieczenia zdrowotnego doprowadziły do tego, że pracodawcy w sektorze prywatnym zapewniają i opłacają opiekę zdrowotną większości ludzi. Odkryliśmy jednak, że chociaż w 1996 r. Ponad 70 procent ludności USA było objęte ubezpieczeniem prywatnym, tylko 43 procent miało ubezpieczenie zdrowotne opłacane przez pracodawców z sektora prywatnego jako ich główny zakres; 34 procent ludności otrzymało ubezpieczenie, które zostało dostarczone lub zakupione przez rząd, 16 procent było nieubezpieczonych, a 7 procent kupiło własne ubezpieczenie zdrowotne. Grupy, które najprawdopodobniej mają prywatne ubezpieczenie opłacane przez pracodawcę, to mężczyźni, nieeleganccy dorośli i nie-latynoscy. Chociaż zarówno Murzyni, jak i Latynosi byli znacznie mniej skłonni do otrzymania prywatnego wynagrodzenia opłacanego przez pracodawcę niż nie-latynoscy, odsetek Latynosów bez ubezpieczenia był szczególnie wysoki ze względu na niski poziom tradycyjnego pokrycia rządowego i mniejsze uczestnictwo w rządowej sile roboczej.
Nasze stwierdzenie, że rola prywatnego biznesu w zapewnianiu ubezpieczenia zdrowotnego nie jest tak obszerna, jak powszechnie zakłada się, jest zgodna z krajowymi danymi dotyczącymi wydatków na zdrowie. Z 950 miliardów dolarów wydanych na opiekę zdrowotną w 1994 roku, prywatny biznes zapłacił za około 21 procent wydatków, rząd zapłacił za 47 procent (w tym wydatki na zdrowie w imieniu pracowników rządowych, a także Medicare, Medicaid i inne publiczne programy), oraz konsumenci płacą bezpośrednio za około 26 procent (w tym prywatne składki ubezpieczeniowe i koszty bieżące), a reszta pochodzi z dochodów pozaszpitalnych (źródeł filantropijnych i innych źródeł, takich jak sklepy z pamiątkami) 9. Chociaż pracodawcy wnoszą wkład w ubezpieczenie szpitalne Medicare Fundusz powierniczy, jego składki stanowiły mniej niż 25 procent wydatków Medicare w 19948 r. I były pomniejszone o ulgi podatkowe na ubezpieczenie zdrowotne opłacane przez pracodawcę, obecnie szacowane na około 100 miliardów dolarów rocznie10.
Wcześniejsze badania dotyczące ubezpieczenia zdrowotnego świadczonego przez pracodawcę uwidoczniły spadające wskaźniki ubezpieczenia11-14. W latach 1980-1995 poziom prywatnych ubezpieczeń spadł o 9 punktów procentowych.14 Większość badań przypisuje ten spadek przesunięciu pracowników do branż usługowych, które często nie zapewniają ochrony ubezpieczeniowej, spadku uzwiązkowienia i zwiększonego wykorzystania pracowników zatrudnionych w niepełnym wymiarze godzin
[przypisy: agaricus, dekstrometorfan, diklofenak ]
[przypisy: olx bedzin, objawy grzybicy pochwy, przedszkole nr 9 gdańsk ]