Ponowna ocena roli prywatnych pracodawców w zapewnianiu ubezpieczenia zdrowotnego

Ubezpieczenie zdrowotne opłacane przez prywatnych pracodawców, początkowo opierane przez kontrole płac w epoce II wojny światowej, które nie ograniczały świadczeń ubezpieczeniowych, stało się powszechną korzyścią płynącą z zatrudnienia1. W rezultacie większość Amerykanów uzyskuje ubezpieczenie zdrowotne za pośrednictwem swoich pracodawców. W 1996 r. Według Census Bureau 61,2% populacji Stanów Zjednoczonych objęto ubezpieczeniem związanym z zatrudnieniem, a 25,9% otrzymywało ubezpieczenia od rządu2. W rezultacie, prywatni pracodawcy odegrali ważną rolę w kształtowaniu ostatnich zmian w zakresie zatrudnienia. nasz system opieki zdrowotnej.3 Ponadto dyskusje na temat reformy systemu opieki zdrowotnej często rozpoczynają się od założenia, że nasz system ubezpieczeń zdrowotnych jest w przeważającej mierze prywatny i oparty na zatrudnieniu. Na przykład, wymagania, które pracodawcy zapewniają ubezpieczenie zdrowotne swoim pracownikom, były kamieniem węgielnym nieudanej próby prezydenta Billa Clintona przeprowadzenia kompleksowej reformy systemu opieki zdrowotnej. Kolejne stopniowe strategie, takie jak Ustawa o Przenoszalności Ubezpieczeń Zdrowotnych i Odpowiedzialności za Zdrowie z 1996 r. (Dawniej Kassebaum-Kennedy) oraz ostatnie propozycje Kongresu4 mają również na celu uzupełnienie niedociągnięć ubezpieczenia zdrowotnego zapewnianego przez pracodawcę. Jednak metoda klasyfikacji ubezpieczenia2 jako zapewnionego przez pracodawcę (i podobna metoda przyjęta przez Agencję ds. Polityki i badań w dziedzinie ochrony zdrowia [5]) może z wielu powodów zawyżać rolę prywatnych pracodawców. Po pierwsze, osoby, które otrzymują w danym roku zarówno ubezpieczenie rządowe, jak i ubezpieczenie od prywatnego pracodawcy, są uwzględnione w obu kategoriach2 lub tylko w kategorii ubezpieczenia prywatnego.5 W większości takich przypadków jednak rząd jest głównym ubezpieczycielem. Na przykład w 1992 r., Mimo że trzy czwarte starszych beneficjentów programu Medicare korzystało ze sponsorowanych przez pracodawcę emerytalnych świadczeń zdrowotnych lub indywidualnie zakupionych prywatnych planów Medigap, Medicare i Medicaid zapłaciły 67 procent całkowitych kosztów opieki zdrowotnej; prywatne ubezpieczenie opłacone tylko za 10 procent; reszta została wypłacona z kieszeni6. Po drugie, chociaż personel wojskowy jest prawidłowo sklasyfikowany jako otrzymujący ubezpieczenie rządowe, większość innych pracowników federalnych, stanowych i samorządowych, którzy otrzymują świadczenia zdrowotne, jest klasyfikowana jako prywatnie ubezpieczona, ponieważ ma plan dostarczony przez pracodawcę; Ubezpieczeni prywatnie dokładnie opisuje ich status, jaki widnieje na karcie ubezpieczenia, ale nie ostateczni płatnicy (podatnicy). Wreszcie, pracownicy, którzy nabywają ubezpieczenie zdrowotne przez pracodawcę, który nie płaci żadnego z kosztów składek, są traktowani jako posiadający ubezpieczenie od pracodawcy.
Przeanalizowaliśmy dane z Current Population Survey, standardowego źródła informacji na temat ubezpieczenia zdrowotnego, w celu oszacowania liczby osób, które opierały się głównie na prywatnych, pozarządowych pracodawcach na swoim ubezpieczeniu zdrowotnym w 1996 r. Obliczyliśmy również liczbę osób dla którego rząd zapewniał zasięg.
Metody
Przeanalizowaliśmy dane z suplementu z marca 1997 r. Do badania aktualnej populacji, 7 standardowe źródło krajowych danych na temat ubezpieczenia zdrowotnego. Obecne badanie populacyjne jest ankietą przeprowadzoną przez Biuro Spisu Ludności Stanów Zjednoczonych z nieinstytucjonalizacją, obejmujące około 50 000 gospodarstw domowych, w tym 130 000 osób
[więcej w: Mimośród, Enteroldabrafenib, bimatoprost ]
[podobne: podział grup społecznych, olx maków maz, olej z nasion wiesiołka ]