Przeszczepianie komórek macierzystych krwi Autologiczny przeszczep komórek macierzystych: Biologiczne i kliniczne wyniki w przypadku nowotworów złośliwych ad

Ma tylko 12 rozdziałów i 33 autorów, także jednych z najbardziej znanych w tej dziedzinie. Wchodzi nieco głębiej w wyjaśnienia i uzasadnienia i jest prawdopodobnie bardziej cenna dla lekarzy z niewielkim doświadczeniem w tej dziedzinie. Zgodnie z szerszym tytułem, obejmuje on w szerszym zakresie dziedziny alogenicznego przeszczepu komórek macierzystych, transplantacji komórek macierzystych krwi pępowinowej i terapii genowej. Większość rozdziałów jest znakomita, ale dwie pierwsze najbardziej cenię: Modele zwierząt Georgesa, Sandmaiera i Storba oraz Charakterystyka komórek macierzystych krwi autorstwa Kvalheima i Smelanda. Razem zapewniają kompleksowe tło dla reszty książki. Istnieje wiele nakładających się na siebie tematów między dwiema książkami, ale zdumiewająco niewiele nakłada się na autorów. Tylko dwa rozdziały w każdej książce, dotyczące przeszczepu szpiczaka mnogiego i przewlekłej białaczki mielocytarnej, mają wspólnego autora. Rozdziały te są podobne, ale nie identyczne w obu książkach, prawdopodobnie z powodu różnych podejść obu książek.
Techniczne podejście do transplantacji komórek macierzystych krwi ułatwia jej odczytanie niż autologiczny przeszczep komórek macierzystych. Ten pierwszy ma więcej ilustracji, z których większość jest dobra. Jedynymi wyjątkami są fotografie maszyn aferezy; powinny być lepsze.
Gösta Gahrton, MD
Instytut Karolinska w Huddinge Hospital, Huddinge 14186, Szwecja

[patrz też: diklofenak, ambrisentan, klimakterium ]
[przypisy: olej z wiesiolka, olejek z wiesiołka, omega kleszczów ]