Przewlekła Bartonella quintana Bacteremia u pacjentów bezdomnych ad 5

Serokonwersja była obserwowana u 10 z 21 bezdomnych pacjentów, a spośród tych 10 pacjentów 4 miało hodowlę krwi, która była pozytywna dla bakterii. Seroprewalencja na poziomie 30% jest znacznie wyższa niż 16-procentowa seroprewalencja, o której mówiliśmy wcześniej5 i potwierdza istnienie wybuchu w Marsylii. Wykrywanie B. quintana na wszy od pacjentów z bakteriemią silnie sugeruje, że wszy odgrywają rolę w zakażeniu ludzi, tak jak w gorachu okopowym w warunkach wojny.22 Uważa się, że infekcje B. quintana rozwijają się w okresach tak długo, jak rok 1, tak więc zarażenie ludzi zakażonymi wszy nie może być uznane za wskaźnik przenoszenia zakażenia. Niemniej jednak utrzymywanie się bakteriemii, podobnie jak u pacjentów 4, 6, 7, 8 i 9 w naszym badaniu, prawdopodobnie ułatwia przenoszenie B. quintana na inne wszy. W doświadczalnym zakażeniu wszy mogą zarazić się podczas karmienia pacjen- tami bakteriemią do 76 dni po wystąpieniu choroby.23 Zastosowanie technik opartych na PCR do wykrywania patogenów w wektorach stawonogów stało się powszechne, 24 i zastosowaliśmy to podejście w celu wykazania obecności Rickettsia prowazekii i B. quintana na wszy od pacjentów z gorączką podczas epidemii tyfusu epidemicznego w Burundi.8 PCR jest szybki i wskazuje na aktywne zakażenie, dając pozytywne wyniki w 3 z 5 wszy z ostatnich lub obecnie zakażonych pacjentów w porównaniu z 0 na 10 wszy od niezakażonych pacjentów (P <0,02).
Obecnie nasze rozumienie epidemiologii zakażeń B. quintana jest ograniczone, chociaż występowanie choroby jest silnie związane ze złymi warunkami życia. W poprzednim badaniu wykazaliśmy, że częstość występowania zapalenia wsierdzia wywołanego przez B. quintana jest istotnie związana z bezdomnością i alkoholizmem.18 Koehler i wsp.2 wykazali, że istnieje znaczący związek między występowaniem bakterii angiomatycznych z powodu B. quintana a obecność wszy i bezdomności. Jackson i wsp. [6] stwierdzili, że 20 procent bezdomnych w Seattle miało dodatnie testy serologiczne na B. quintana. Podobnie, Comer i wsp. [7] odkryli, że 33 procent ludzi w Baltimore, którzy stosowali leki dożylne, miało przeciwciała przeciwko bartonelli. Spośród 104 osób, które pracowały z wszy w laboratorium, gorączka okopowa rozwinęła się w 90, a 14 najwyraźniej zdrowych osób, przewlekła bakteriemia i niskie miana przeciwciał opracowane w 5,25
We wczesnych doniesieniach na temat gorączki okopowej, wyjątkowe cechy typowych przypadków to nagłe pojawienie się wyraźnych bólów głowy, ogólnego bólu ciała, polimorfonukleozy i nasilania się, nawrotów gorączki.26,27 W przeciwieństwie do tych obserwacji, które zostały poparte ustaleniami Spacha. et al.3 w Seattle, nie było istotnego związku u naszych pacjentów pomiędzy reakcjami gorączkowymi a ostrą gorączką okopową lub niedawnym zakażeniem. W doświadczalnych infekcjach u ludzkich ochotników okres inkubacji gorączki okopowej wynosił od dwóch do dziewięciu tygodni23, a objawy kliniczne były bardzo zmienne, począwszy od niskiej gorączki do typowej, ciężkiej gorączki okopowej.
Nasze badanie wykazało jednak, że brak gorączki nie wyklucza możliwości zakażenia za pomocą B
[więcej w: Enteroldabrafenib, ambrisentan, dienogest ]
[patrz też: olx beagle, oparzenia pierwsza pomoc, operacja kręgosłupa szyjnego ]