Przewlekła Bartonella quintana Bacteremia u pacjentów bezdomnych cd

Wyniki testów laboratoryjnych u pacjentów z potwierdzoną infekcją B. quintana. Zebrano w sumie 186 próbek krwi od 71 osób bezdomnych, które były 120 razy w oddziałach ratunkowych, a 46 z nich było hospitalizowanych. Większość hodowli krwi (112 lub 60,2 procent) zostało przygotowanych i przetestowanych między października a 31 grudnia 1997 r. (Tabela 1); 36 hodowli od 10 pacjentów było pozytywnych dla B. quintana, a 5 z tych 10 pacjentów miało przewlekłą bakteriemię (Tabela 2). W przypadku Pacjenta 4, 11 z 19 posiewów krwi było dodatnich w okresie jednego miesiąca; w przypadku Pacjenta 6 5 z 8 hodowli krwi było dodatnich w okresie dwóch tygodni; w przypadku Pacjenta 7, 2 z 7 hodowli krwi były dodatnie w okresie pięciu tygodni; w tym z Pacjenta 8, 4 z 7 hodowli krwi były dodatnie w okresie pięciu tygodni; a w przypadku Pacjenta 9, 7 z 10 hodowli krwi było dodatnich w okresie sześciu tygodni. Średni czas wymagany do wyizolowania patogenu w hodowli wynosił 24 dni (zakres od 5 do 42 dni), ale 2 z 36 pozytywnych hodowli zostały zidentyfikowane przez zautomatyzowany system posiewu krwi w czasie krótszym niż 7 dni. Żadna z hodowli próbek krwi od 31 osobników kontrolnych nie była dodatnia (P <0,02). Żadne inne ważne organizmy nie zostały odzyskane z hodowli krwi. Testy serologiczne
Spośród 134 próbek surowicy przebadanych od 71 pacjentów bezdomnych, 34 próbki od 21 pacjentów (30 procent) uzyskały pozytywne wyniki w teście immunofluorescencyjnym dla B. quintana, 3 wyniki pozytywne dla B. henselae Houston, a żaden nie wykazał pozytywnych wyników dla B. henselae Marsylia. Trzej pacjenci z dodatnimi wynikami dla B. henselae byli tymi z mianami przeciwciał B. quintana do 1: 400. U 10 pacjentów (14 procent), z których 4 miało dodatnie posiewy krwi, wykazano serokonwersję. W sumie 17 bezdomnych pacjentów miało w ciągu roku objawy ostrej infekcji (bakteriemii lub serokonwersji). 31 pacjentów kontrolnych (p <0,001 dla porównania z bezdomnymi) i 250 dawców krwi miało miano ujemne (<1: 100) przeciwciał przeciwko B. quintana. Wszyscy bezdomni pacjenci i wszyscy pacjenci z grupy kontrolnej byli seronegatywni w kierunku HIV.
Wykrywanie B. quintana we wszy
Sprawdzono wszy od 15 bezdomnych pacjentów. W żadnej z próbek wszy nie występowały inhibitory PCR. B. DNA quintana wykryto na wszy od trzech bezdomnych pacjentów, z których dwóch (pacjenci 6 i 10) miało bakteriemię, a jeden (pacjent 11) był seropozytywny, ale ujemny w hodowli krwi. Nie obserwowano amplifikacji DNA u niezakażonych wszy kontrolnych.
Pacjenci
Tabela 3. Tabela 3. Prezentacja kliniczna 10 osób bezdomnych z kulturami Pozytywne dla B. quintana. Tabela 4. Tabela 4. Informacje epidemiologiczne, kliniczne i laboratoryjne dla 71 pacjentów bezdomnych i 31 kontrolnych. Obserwacje kliniczne u 10 pacjentów z bakteriemią podsumowano w Tabeli 3. W celu określenia czynników ryzyka, pacjenci zostali zgrupowani zgodnie z zebranymi danymi (Tabela 4). Grupa A składała się z bezdomnych pacjentów z bakteriemią; grupa B składała się z pacjentów bez bakteriemii, ale z wysokim mianem przeciwciała przeciw B. quintana; grupa C w połączeniu grupy A i B i składała się z pacjentów, którzy byli narażeni na B
[przypisy: dekstrometorfan, noni, bimatoprost ]
[patrz też: podział grup społecznych, olx maków maz, olej z nasion wiesiołka ]