Randomizowana, kontrolowana próba interwencji behawioralnej w celu zapobiegania chorobie przenoszonej drogą płciową wśród mniejszościowych kobiet ad 5

To podejście do randomizacji zastosowano w celu maksymalizacji podobieństwa pomiędzy grupami w motywacji (wszystkie kobiety musiały zgodzić się na wybór czasu rozpoczęcia) i zminimalizowania niechęci do przypisania grup (ponieważ uczestnicy wierzyli, że dokonali selekcji grupowej). Kobiety w grupie kontrolnej otrzymywały jedynie standardowe porady, ale zostały zaproszone do otrzymania interwencji po ukończeniu badania. Chociaż badanie nie było przeprowadzane w sposób zaślepiony, zadania grupowe nie pojawiały się w dokumentach wywiadów lub zapisach kliniki. Uczestnicy zostali poproszeni o przydzielenie swojej grupy dopiero po zakończeniu kolejnych wywiadów, aby ustalić korzyści wynikające z interwencji. Wszystkie testy laboratoryjne, które były pozytywne pod względem N. gonorrhoeae lub chlamydii, w tym te przeprowadzone podczas wizyty w terenie i poza nim, zostały zliczone w przedziale, w którym wystąpiły (wejście przez 6-miesięczną obserwację lub w dowolnym czasie po 6-miesięcznej obserwacji przez 12-miesięczną obserwację). Ogólna liczba (wpis do 12 miesięcy) obejmowała wszystkie testy pozytywne dla każdego czynnika zakaźnego. Analizę chi-kwadrat wykorzystano do oceny stopnia, w jakim zmienne behawioralne były związane z infekcją i przypisaniem do grupy interwencyjnej. Zastosowano także wiele analiz logistyczno-regresyjnych w celu oceny związków zachowań z badaną grupą, a także w celu określenia efektów interwencji, przy jednoczesnym kontrolowaniu różnic między grupami pod względem charakterystyki linii podstawowej związanej z wynikiem. Analizy przeprowadzono na podstawie zamiaru leczenia.
Wyniki
Łącznie 424 amerykańsko-meksykańskie i 193 afroamerykańskie kobiety zostały losowo przydzielone (po stratyfikacji według rasy i grupy etnicznej) do grupy badanej (313 kobiet) lub grupy kontrolnej (304 kobiety). Większość zapisano przed leczeniem; około 10 procent było leczonych w publicznym zakładzie opieki zdrowotnej. Z 947 potencjalnie kwalifikujących się kobiet około 22 procent odmówiło udziału, a 13 procent nie pojawiło się w wymaganym czasie (30 dni po badaniu lub 14 dni po leczeniu). Stawki udziału w interwencji wynosiły 90 procent w przypadku co najmniej jednej sesji, 82 procent w przypadku co najmniej dwóch i 75 procent w przypadku trzech. Rekrutacja rozpoczęła się w styczniu 1993 r., A zakończyła w lipcu 1994 r. Wskaźnik retencji w wieku 6 i 12 miesięcy wynosił 82 procent (grupa badana, 84 procent i grupa kontrolna, 80 procent, w sumie 508 kobiet) i 89 procent (grupa analityczna). , 91 procent i grupa kontrolna, 87 procent, w sumie 549 kobiet), odpowiednio; 26 kobiet z 6-miesięcznymi wizytami straciło czas obserwacji po 12 miesiącach, a 67 kobiet, które nie ukończyły 6-miesięcznej wizyty, wróciło po 12 miesiącach. Przeprowadzono również kilkakrotne badania przesiewowe pod kątem obecności organizmów chlamydiowych i rzeżączkowych w łącznej liczbie 260 wizyt urazowych (13 w ośrodku poza placem).
Rezultaty dla kobiet, które straciły czas obserwacji po 6 lub 12 miesiącach, ale które miały pozytywny wynik testów laboratoryjnych podczas wizyty kontrolnej przed 6- lub 12-miesięczną wizytą, zostały uwzględnione (pięciu uczestników po 6 miesiącach, z których troje wróciło po 12 miesiącach ). Kobiety zostały wykluczone z analizy, jeśli brakowało danych laboratoryjnych (z powodu przeprowadzki lub przesłuchania telefonicznego), jeśli wyniki były nieokreślone lub jeśli pominięto jakiekolwiek leczenie (tak było w przypadku czterech uczestników po 6 miesiącach i pięciu po 12 miesiącach, dwóch z których poprzednio przebadano pozytywnie, a zatem zostały uwzględnione w ogólnej liczbie)
[więcej w: agaricus, dekstrometorfan, Mimośród ]
[przypisy: olej z wiesiolka, olejek z wiesiołka, omega kleszczów ]