Randomizowana, kontrolowana próba interwencji behawioralnej w celu zapobiegania chorobie przenoszonej drogą płciową wśród mniejszościowych kobiet cd

Główną metodą badania przesiewowego pod kątem infekcji rzeżączkowych i chlamydii (zarówno podczas zaplanowanych wizyt kontrolnych, jak i poza nim) było przetestowanie próbek szyjki macicy za pomocą sond DNA (test Gen-Probe PACE 2, Gen-Probe, San Diego, Kalif.). Przeprowadzono ograniczone testy jakości dla N. gonorrhoeae (hodowane w pożywce Thayer-Martin i wykryte za pomocą przeciwciała monoklonalnego Phadebact [Boule Diagnostics, Huddinge, Szwecja]) i dla chlamydii (przez hodowlę z komórkami McCoya, metodą immunoenzymatyczną [Kodak Sure Cell , Eastman Kodak, Rochester, NY] lub z przeciwciałem fluorescencyjnym [Syva Microtrak, Syva, San Jose, CA]. Każdy test, który był pozytywny dla organizmów rzeżączkowych lub chlamydii, uznano za diagnostyczny. Testowanie na obecność wirusa HIV było oferowane wszystkim uczestnikom podczas każdej wizyty. Standardowe indywidualne doradztwo (w sesji trwającej 15 minut) zostało zapewnione przez klinicystów pielęgniarskich zgodnie z wytycznymi wydanymi przez Centers for Disease Control and Prevention; Poradnictwo było zindywidualizowane w zależności od historii seksualnej pacjenta i jej odpowiedzi na test wiedzy. Ponieważ ci klinicyści mieli więcej czasu na opiekę nad pacjentem i edukację niż personel w typowych klinikach, wszyscy uczestnicy mogli skorzystać z udziału w badaniu.
Projekt interwencji
Przyjęliśmy model ograniczania ryzyka AIDS23, 24, aby kierować gromadzeniem danych jakościowych, projektowaniem interwencji, strukturą kwestionariusza i ogólną strategią badawczą. Model opiera się i integruje elementy kilku teorii społecznych i psychologicznych, w tym Model Wiary Zdrowia, 25 teorii własnej skuteczności, 26 modeli decyzyjnych, 27 i teorii dyfuzji.28 Jego trzema etapami jest rozpoznanie własnego ryzyka, zaangażowanie w redukcję to ryzyko i idąc za tym zobowiązaniem, szukając rozwiązań. Przejście z jednego etapu do kolejnego wymaga znajomości transmisji choroby; uznanie osobistej podatności; postrzeganie kosztów i korzyści zmiany zachowań, w tym sposobów na zwiększenie radości z działań niskiego ryzyka; poczucie własnej skuteczności; i zdobywanie umiejętności. Pomoc społeczna jest pomocna na każdym etapie.
Dane etnograficzne zbierane były przez około 18 miesięcy zarówno od mężczyzn, jak i od kobiet, pod względem warunków życia i stylu życia, wartości i przekonań, zachowań seksualnych, wiedzy i troski o choroby przenoszone drogą płciową (w tym AIDS), postrzegania ryzyka, relacji między kobietami i mężczyznami, leków i spożywania alkoholu, używania prezerwatyw, strategii motywowania zmian zachowań oraz logistyki interwencji. Przeprowadziliśmy 25 wywiadów w grupach fokusowych i 102 wywiady pogłębione i dokonaliśmy rozległych obserwacji w społecznościach o niskich dochodach, w mieście wewnętrznym .9 Etnograf (Qualis Research Associates, Amherst, Mass.), Pakiet oprogramowania komputerowego do danych jakościowych, został użyty analizować treść. 29 Dane etnograficzne dostarczyły informacji, jak zachęcać do rozpoznawania ryzyka i motywować do zmian, a także wskazywały na bariery dla zmian. Na przykład nasze dane ujawniły mocne strony kultury, takie jak silna identyfikacja rasowa i etniczna oraz duma; potrzeba, szczególnie wśród meksykańskich Amerykanów, aby chronić swoją rodzinę przed krzywdą lub wstydem; a wśród Afroamerykanów nacisk na czystość i zapobieganie chorobom, w tym zakaz wydawania posiłków (nie jedzenie za sobą ), zakaz, który już został rozszerzony na dzielenie się igłami (nie ustalanie z tyłu )
[więcej w: bimatoprost, ambrisentan, disulfiram ]
[patrz też: obliteracja, oct oka, odleżyny leczenie ]