Randomizowana, kontrolowana próba interwencji behawioralnej w celu zapobiegania chorobie przenoszonej drogą płciową wśród mniejszościowych kobiet czesc 4

Strategie redukcji ryzyka konsekwentnie podkreślały nieproporcjonalne rozpowszechnienie chorób wśród grup mniejszościowych; możliwe skutki zakażenia wirusem HIV u członków rodziny; i, podobnie jak ważność nie jedzenia lub picia za kimś , znaczenie braku seksu bez zabezpieczenia (uprawiania seksu za kimś ). Ujawniono również bariery do zmiany, takie jak fatalizm, słabe zrozumienie transmisji chorób przenoszonych drogą płciową i przekonanie, że status potencjalnego partnera seksualnego można dokładnie ocenić. Wyniki zostały zintegrowane z Modelem Redukcji Ryzyka AIDS w celu stworzenia interwencji, za radą wielorasowego i wieloetnicznego zespołu. Tabela 1. Tabela 1. Treść i cele interwencji. Kolejne iteracje interwencji trzysesyjnej poprzedziło 13 grup (w sumie 85 kobiet). Treść i cele każdej sesji (w przybliżeniu odpowiadające etapom Modelu Redukcji Ryzyka AIDS) przedstawiono w Tabeli 1. Treść interwencji dla kobiet afroamerykańskich i meksykańsko-amerykańskich była w dużej mierze taka sama, chociaż akcenty i wskazówki kulturowe urozmaicony.
Interwencja behawioralno-poznawcza składała się z trzech małych, wieloskładnikowych sesji, z których każda trwała od trzech do czterech godzin. Pięciu lub sześciu (zakres, od 3 do 12) uczestników oraz kobieta prowadząca, wszyscy z tej samej rasy lub grupy etnicznej spotykali się raz w tygodniu przez trzy kolejne tygodnie. Wysoko wykwalifikowani facylitatorzy udzielają informacji i aktywnie uczestniczą w żywych i otwartych dyskusjach, grach, oglądaniu taśm wideo, modelowaniu zachowań i odgrywaniu ról. Nauka została spersonalizowana. Opracowane przez nas materiały graficzne dla populacji o niskim poziomie umiejętności czytania i pisania przekazywały trudne pojęcia, takie jak dysproporcja w dystrybucji chorób nabytych seksualnie oraz rola partnerów partnera seksualnego w przekazywaniu chorób. Facylitatorzy nie narzucali swoich wartości; zachęcały do realistycznych strategii zmniejszania ryzyka w granicach własnego życia i wartości swoich klientów. Omawiane strategie zapobiegawcze obejmowały abstynencję, wzajemną monogamię, prawidłowe i konsekwentne stosowanie prezerwatyw, pełną zgodność z protokołami leczenia i zmniejszenie liczby partnerów. Sesje były standaryzowane za pomocą skryptów i flipchartów; losowe obserwacje za pomocą lustra jednokierunkowego zostały wykonane w celu zapewnienia jednolitości (wszyscy uczestnicy zostali poinformowani, że mogą być obserwowani w dowolnym momencie). Płatności motywacyjne wynosiły 25 USD za sesję i 15 USD za sesje 2 i 3. Niedrogie posiłki, które zachęcały do łączenia i prezenty były dostarczane.
Analiza statystyczna
Randomizacja została zakończona na końcu pierwszej wizyty, prosząc uczestników o wybór czasu rozpoczęcia interwencji z kilku dat w ciągu trzech tygodni od zapisania, bez ich wiedzy, czy wybrany czas rozpoczęcia był początkiem interwencji, czy manekinem . (kontrola) czas rozpoczęcia. Czasy rozpoczęcia dla grup interwencyjnych i kontrolnych zostały przypisane do dat zrandomizowanych i zrównoważonych podczas okresu rejestracji w różnych porach dnia, dniach tygodnia, tygodniach miesiąca i miesiącach roku. Po wybraniu czasu rozpoczęcia, uczestnicy zostali poinformowani o swoich zadaniach grupowych
[więcej w: bromazepam, diklofenak, Enteroldabrafenib ]
[podobne: podział grup społecznych, olx maków maz, olej z nasion wiesiołka ]