Skuteczność dwustronnej mastektomii profilaktycznej u kobiet z rodzinną historią raka piersi ad 6

Byli leczeni z powodu raka piersi i dlatego nie zostali włączeni do kohorty 639 kobiet, które były narażone na tę chorobę. Te przypadkowe nowotwory nie były uważane za niepowodzenia w profilaktyce. Pod koniec okresu obserwacji wszystkie sześć kobiet było żywe i wolne od choroby (mediana okresu obserwacji, 8 lat, średnia, 10,2). Przegląd patologicznych okazów
Tkanka uzyskana podczas mastektomii profilaktycznej u 603 kobiet była dostępna do przeglądu (tkanka z obu piersi była dostępna dla 583 kobiet, a tkanka z tylko jednej piersi była dostępna dla 20). Żadna tkanka nie była dostępna dla 36 kobiet; większość poddano mastektomii w 1960 roku. Patolodzy sklasyfikowali okazy jako normalne, bez żadnych zmian proliferacyjnych, w 74,5 procentach przypadków; jako mające zmiany proliferacyjne bez atypii w 23,9% przypadków; jako o nietypowym rozrostie w 1,5 procent przypadków; i jako rak inwazyjny w 0,1%. Żadna z próbek nie została sklasyfikowana jako rak in situ. Dwa nowotwory inwazyjne, które zidentyfikowano podczas patologicznego przeglądu, nie zostały zidentyfikowane w czasie mastektomii. Rak piersi rozwinął się u jednej z tych dwóch kobiet trzy lata po mastektomii profilaktycznej. Druga kobieta nie miała żadnych dowodów na raka piersi 19 lat po mastektomii profilaktycznej.
Rak piersi po profilaktycznej mastektomii
Tabela 4. Tabela 4. Charakterystyka siedmiu kobiet z rakiem piersi po bilateralnej profilaktycznej mastektomii podskórnej. Raki piersi rozwinęły się u siedmiu kobiet po mastektomii profilaktycznej (tab. 4). Sześć raków zostało uwięzionych w ścianie klatki piersiowej w momencie rozpoznania. Jedna kobieta z grupy wysokiego ryzyka, u której wystąpiły przerzuty do kości z powodu gruczolakoraka 12 lat po mastektomii profilaktycznej; immunobarwienie było negatywne dla receptorów estrogenu i receptorów progesteronu, ale dodatnie dla białka płynnego 15 torbielowatej choroby (marker raka sutka). Badanie ściany klatki piersiowej i mammografia pozostałej tkanki piersiowej były ujemne.
Mediana czasu od mastektomii do rozwoju raka piersi wynosiła 6 lat (zakres od 2 do 25). Wszystkie siedem kobiet poddano obustronnej mastektomii podskórnej. Nie stwierdzono istotnej różnicy w częstości występowania raka piersi u kobiet poddanych mastektomii podskórnej oraz u wszystkich poddanych całkowitej mastektomii (7 z 575 kobiet w porównaniu z 0 z 64 kobiet, P = 0,38); jednak przy tak niewielu zdarzeniach moc statystyczna jest słaba.
Dwie z siedmiu kobiet zmarły na raka piersi; przeżyli średnio 1,5 roku po postawieniu diagnozy. Pod koniec obserwacji, pięć osób pozostało przy życiu, mediana 8 lat (średnia, 10) po rozpoznaniu i były wolne od choroby po miejscowym leczeniu choroby ściany klatki piersiowej. Tkanka czterech z tych kobiet była dostępna do przeglądu. W przypadku dwóch kobiet polegaliśmy na listach od lekarza zgłaszającego raka piersi. W przypadku siódmej pacjentki zgłosiła raka, ale nie było żadnej dodatkowej dokumentacji.
Zachorowalność na raka piersi
Grupa umiarkowanego ryzyka
Zgodnie z modelem Gail, przewidywana zapadalność na raka piersi wśród 425 kobiet z umiarkowanym ryzykiem, z medianą obserwacji trwającą 14 lat, wynosiła 37,4. Rzeczywista zapadalność wynosiła 4 (Tabela 4)
[patrz też: cilostazol, teosyal, dekstran ]
[hasła pokrewne: opiekun osoby starszej, orteza na kolano, orzechy włoskie kalorie ]