Skuteczność dwustronnej mastektomii profilaktycznej u kobiet z rodzinną historią raka piersi ad

Dwadzieścia procent pacjentów miało krewnego pierwszego stopnia z rakiem piersi. Rak piersi rozwinął się u sześciu kobiet po zabiegu, a autorzy doszli do wniosku, że mastektomia podskórna była skutecznym środkiem profilaktyki.12 Zagadnienia budzące obawy w odniesieniu do tego badania obejmują możliwość stronniczości selekcji w kierunku włączenia pacjentów z korzystnym wynikiem, wskaźnik utraty do 30% obserwacji, włączenie kobiet z nowotworem do piersi operowanej, brak definicji ryzyka związanego z rakiem piersi i brak centralnego przeglądu patologicznych próbek. Aby zapewnić wytyczne dotyczące profilaktycznej mastektomii dla kobiet wysokiego ryzyka i ich opiekunów, opracowano modele do oszacowania wzrostu oczekiwanej długości życia za pomocą profilaktycznej mastektomii (w porównaniu z mastektomią profilaktyczną) u nosicieli mutacji BRCA1 lub BRCA2.13,14 podejścia są w dużym stopniu zależne od założeń dotyczących skuteczności procedury. W swoim modelu Schrag i in. zastosował oszacowanie 85% redukcji ryzyka przy użyciu mastektomii profilaktycznej13; Grann i in. zakładali zmniejszenie ryzyka o 90% za pomocą procedury.14 W przypadku kobiet rozważających tę interwencję konieczne jest posiadanie wiarygodnych danych na temat wyników profilaktycznej mastektomii w dobrze określonej kohorcie.
Przeprowadziliśmy retrospektywną analizę wszystkich kobiet z wywiadem rodzinnym z rakiem piersi, poddanych mastektomii profilaktycznej w klinice Mayo w latach 1960-1993. Staraliśmy się określić wpływ tej procedury na kolejną zapadalność na raka piersi i na ryzyko zgonu z choroby. Przeanalizowaliśmy charakterystykę kliniczną kobiet, u których wykonano dwustronną mastektomię profilaktyczną, ryzyko związane z rakiem piersi oraz późniejsze wystąpienie raka piersi u tych kobiet. Aby przewidzieć liczbę nowotworów piersi oczekiwanych w przypadku braku profilaktycznej mastektomii, wykorzystaliśmy model Gail i wsp.15 dla kobiet z umiarkowanym ryzykiem z powodu rodzinnej historii raka i grupy kontrolnej sióstr z badanych kobiet. na wysokie ryzyko.
Metody
Identyfikacja uczestników badania
Ponieważ nie ma znormalizowanego lub instytucjonalnego kodu dla mastektomii profilaktycznej, otrzymaliśmy wykresy z systemu rejestracji indeksu chirurgicznego Kliniki Mayo wszystkich kobiet, które przeszły obustronną mastektomię podskórną lub obustronną całkowitą mastektomię między stycznia 1960 a 31 grudnia 1993 r. Początek roku 1960 został wybrany, ponieważ dostępność implantów piersi w latach 60. XX w. Umożliwiła rekonstrukcję po mastektomii profilaktycznej, czyniąc procedurę bardziej akceptowalną i bardziej powszechną. W okresie badania wykonano mastektomię podskórną lub całkowitą mastektomię u 1065 kobiet. Wszystkie wykresy zostały sprawdzone przez jedną z dwóch przeszkolonych pielęgniarek w celu określenia wskazań do zabiegu, czynników ryzyka dla raka piersi, powikłań chirurgicznych i wystąpienia raka. Kwestionariusz studyjny został wysłany do wszystkich kobiet lub, jeśli nie żyły, do najbliższej rodziny. Dwadzieścia pięć kobiet zostało wykluczonych z następujących powodów: rak piersi w piersi operowanej (sześć kobiet), tylko wzmocnienie lub redukcja (dziewięć), płeć męska (cztery), nieprawidłowy kod chirurgiczny (pięć) i brak zezwolenia na włączenie do badania badania (jeden)
[hasła pokrewne: Mimośród, teosyal, klimakterium ]
[patrz też: obliteracja, oct oka, odleżyny leczenie ]