Skuteczność dwustronnej mastektomii profilaktycznej u kobiet z rodzinną historią raka piersi czesc 4

Model ten oparto na danych dla 243 221 białych kobiet, które badano przesiewowo na raka piersi rocznie przez pięć lat.15 Kobiety z rakiem piersi podczas pierwszego badania zostały usunięte z analizy. Nasza populacja pacjentów była podobna do tej w modelu, wolna od raka w badaniach klinicznych lub obrazowych przed mastektomią profilaktyczną. Czynniki ryzyka uwzględnione przy obliczaniu spodziewanej liczby raków sutka w modelu Gail obejmują wiek w okresie menarche, wiek pierwszego żywego porodu, liczbę wcześniejszych biopsji piersi, czy występuje nietypowy rozrost, oraz liczbę stopień krewnych płci żeńskiej (konkretnie matka i siostry) z rakiem piersi. Odstęp obejmowany w przewidywaniu występowania raka piersi rozpoczął się w czasie operacji profilaktycznej i zakończył się w momencie rozpoznania raka piersi, ostatniej wizyty kontrolnej lub śmierci. Model Gail może być wykorzystywany do przewidywania ryzyka kobiety tylko do 80. roku życia. W przypadku kobiet, które przekroczyły wiek 80 lat, średnie roczne ryzyko w wieku od 75 do 80 lat zostało wykorzystane do ekstrapolacji ryzyka do wieku ostatnia wizyta kontrolna.
Badanie kontrolne sióstr z grupy wysokiego ryzyka
Model Gail nie został opracowany do użytku u kobiet z silnymi historiami rodzinnymi. Aby oszacować liczbę nowotworów piersi, których można by się spodziewać w naszej grupie wysokiego ryzyka, przeprowadziliśmy badanie kontrolne sióstr probantów wysokiego ryzyka. Zebrano następujące dane dla wszystkich sióstr biologicznych probandów wysokiego ryzyka: rok urodzenia; historia raka piersi i data diagnozy; czas mastektomii profilaktycznej, jeśli został wykonany, i rok zabiegu; istotny status; i rok i przyczyna śmierci.
Aby obliczyć liczbę nowotworów piersi oczekiwanych pośród ryzykownych probantów w przypadku braku profilaktycznej mastektomii, zastosowaliśmy zależne od wieku wskaźniki raka piersi u ich sióstr. Wskaźniki te zostały następnie zastosowane do probantów, począwszy od czasu operacji i kończące się pod koniec obserwacji (zdefiniowanej jako wystąpienie raka piersi, zgonu lub zakończenia obserwacji). Siostry poddane dwustronnej mastektomii profilaktycznej zostały wykluczone. Stawka wśród sióstr została obliczona na trzy sposoby. Najpierw obliczyliśmy wszystkie nowotwory piersi, które wystąpiły podczas wszystkich lat obserwacji, z uwzględnieniem wieku osobowości – lat obserwacji, rozpoczynającego się w wieku 18 lat. Ponieważ kobiety mogą zdecydować się na mastektomię profilaktyczną ze względu na historię raka piersi w rodzinie, podejście to może doprowadzić do nadpróbkowania danych od sióstr z rakiem piersi, a następnie do zawyżenia liczby oczekiwanych raków piersi. W ten sposób obliczyliśmy szybkość w drugi sposób, włączając tylko dane dotyczące sióstr, których rak piersi wystąpił po profilaktycznej mastektomii probanda. Jednak niektóre probanty zostały sklasyfikowane jako mające rodziny z wysokim ryzykiem raka, częściowo lub całkowicie w wyniku wystąpienia raka piersi wśród sióstr. Zastosowanie tak ustalonej podgrupy może sztucznie zawyżyć wskaźnik raka piersi wśród całej grupy sióstr. Dlatego też obliczyliśmy tę szybkość w trzeci sposób, stosując metodę Weinberga do korekty dla wielokrotnego stwierdzenia.22,23 Ta metoda była szeroko stosowana w klasycznych analizach segregacji w przypadkach, w których celem jest uzyskanie oceny częstości występowania choroby w rodzinach. , po dostosowaniu do włączenia rodziny po prostu dlatego, że ma wielu członków z chorobą
[patrz też: hurtownia portfeli, nutrend, dekstran ]
[podobne: olej z wiesiolka, olejek z wiesiołka, omega kleszczów ]