Skuteczność Superowulacji i inseminacji domacicznej w leczeniu niepłodności ad

Wszystkie pary wyraziły świadomą zgodę na udział. Tabela 1. Tabela 1. Kryteria uwzględnienia i wykluczenia. Przed rejestracją każda para przeszła standardową ocenę niepłodności, w tym analizę nasienia u mężczyzny; biopsja endometrium, hysterosalpingografia i laparoskopia u kobiety; i test na przeciwciała przeciw-surowicy w parze. Analizę nasienia przeprowadzono zgodnie ze znormalizowanymi metodami [5], przeprowadzanymi przez wykwalifikowanych techników w każdym ośrodku, którzy postępowali według wspólnych protokołów i stosowali te same rodzaje materiałów i sprzętu. Test immunobead stosowany do wykrywania przeciwciał antyspermowych był modyfikacją testu Światowej Organizacji Zdrowia.6 Wyniki biopsji endometrium były uważane za w fazie , jeśli nie było więcej niż trzydniowe opóźnienie w datowaniu histologicznym zgodnie z do początku następnej miesiączki. Kobiety, które otrzymały leczenie z powodu I i II endometriozy American Fertility Society7, zostały zakwalifikowane do badania tylko w przypadku, gdy upłynęło 6 miesięcy po leczeniu chirurgicznym lub po powrocie cykli owulacyjnych po leczeniu farmakologicznym. Szczegółowe kryteria włączenia i wyłączenia wymieniono w tabeli 1.
Test hipotez i projekt badania
Ogólna hipoteza badania wykazała, że indukcja nadmiernej owulacji lub inseminacja domaciczna skutkowałyby wyższą częstością ciąż wśród par niepłodnych niż leczenie bez leczenia. Żadne leczenie nie zostało zdefiniowane jako inseminacja wewnątrzsercowa w czasie gwałtownego wydalania z moczem hormonu luteinizującego, aby zapewnić, że plemniki były obecne w szyjce macicy i pochwieniu pochwy w czasie jajeczkowania. Kwalifikujące się pary losowo przydzielono do jednej z czterech grup: inseminacja doszpitalna w czasie do zwiększenia wydalania z moczem hormonu luteinizującego (grupa kontrolna), inseminacja domaciczna czasowa do zwiększenia wydalania moczu hormonu luteinizującego, nadekubulacji i inseminacji wewnątrzkomorowej, lub do nadmiernej owulacji i Inseminacja wewnątrzmaciczna. Oczyszczony hormon folikulotropowy (urofollitropina [Metrodin], Serono Laboratories, Norwell, Mass.) Użyto do wywołania nadrzepulacji.
Każda para otrzymywała cztery cykle leczenia, o ile ciąża nie wystąpiła. Cykle spoczynkowe czasami interweniowały między cyklami leczenia z powodów osobistych lub klinicznych. W cyklach superowulacji leczenie anulowano po 3 dniu, jeśli stężenie estradiolu w surowicy przekroczyło 3000 pg na mililitr (11,010 pmol na litr). Cykle zostały anulowane w grupach inseminacji wewnątrzkomorowej i inseminacji wewnątrzmacicznej, jeśli nie wykryto gwałtownego wydalania hormonu luteinizującego z moczem.
Procedury
Po potwierdzeniu kwalifikowalności i świadomej zgody dla każdej pary, randomizację przeprowadzono przy użyciu procedury z zablokowanym blokiem, stratyfikowanej według centrum.
Protokół Superowulacji
Kobiety przydzielone do jednej z dwóch grup superowulacji traktowano zgodnie ze standardowym protokołem. Wykonano ultrasonografię miednicy w linii podstawowej w 1., 2. lub 3. dniu cyklu menstruacyjnego. Następnie 150 jm hormonu folikulotropowego podawano domięśniowo codziennie od dnia 3 do dnia 7. W dniu 8 powtórzono badanie ultrasonograficzne i zmierzono stężenie estradiolu w surowicy.
[podobne: Enteroldabrafenib, dekstran, nutrend ]
[patrz też: podział grup społecznych, olx maków maz, olej z nasion wiesiołka ]