Skuteczność Superowulacji i inseminacji domacicznej w leczeniu niepłodności cd

Codzienne podawanie hormonu folikulotropowego kontynuowano, w razie potrzeby dostosowując dawkę, do osiągnięcia co najmniej dwóch pęcherzyków .18 mm (średnia dwóch wymiarów), a stężenie estradiolu w surowicy mieściło się w zakresie od 500 do 3000 pg na mililitr (1835 do 11,010 pmol). za litr). Po spełnieniu tych kryteriów, leczenie hormonem folikulotropowym przerwano, a 10 000 jm ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej (Profasi, Serono Laboratories) podano domięśniowo. Pojedynczą inseminację przeprowadzono 36 do 40 godzin później. Spontaniczny protokół owulacji
Kobiety, które nie zostały przydzielone do superowulacji, uległy inseminacji w czasie spontanicznej owulacji. Cztery dni przed spodziewanym czasem owulacji kobiety zaczęły codziennie testować swoją drugą poranną próbkę moczu na hormon luteinizujący, stosując zestaw jakościowy (OvuQuick, Quidel, San Diego, CA). Inseminację domaciczną lub inseminację wewnątrzserową przeprowadzono następnego dnia po gwałtownym wydalaniu z moczem hormonu luteinizującego.
Protokół Inseminacji Inaczej
Próbki nasienia zebrano przez masturbację na miejscu, oceniano według standardowych metod, 5,6 i przygotowano do zapłodnienia wewnątrzmacicznego w ciągu jednej godziny po pobraniu. Nasienie rozcieńczono 1: 2 (obj./obj.) Za pomocą buforowanego HEPES podłoża Ham F10 zawierającego 1,5% albuminy surowicy (Albuminar, Bayer, Elkhart, Ind.). Po odwirowaniu przy 250 xg przez 10 minut, peletki ponownie zawieszono i połączono w 3 ml pożywki. Zawiesinę spermy odwirowano przez 10 minut, a osad ponownie zawieszono w 0,35 ml pożywki. Około 0,05 ml zostało użyte do określenia stężenia i ruchliwości plemników. Pozostałą próbkę wciągnięto do cewnika Shepard (Cook Ob / Gyn, Bloomington, Ind.) Przymocowanego do strzykawki o pojemności ml do inseminacji domacicznej, która została wykonana w ciągu 2 1/2 godziny po pobraniu nasienia.
Protokół Inseminacji Intracervical
Próbki od nasienia zebrano i oceniono jak w protokole zapłodnienia wewnątrzmacicznego. Inseminację wewnątrzsercową przeprowadzono w ciągu 1/2 godziny po pobraniu nasienia.
Definicja ciąży
Surowicę .-ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej mierzono 15 dni po unasiennieniu (dzień lutealny 15). Jeśli wartość przekroczyła 10 mIU na mililitr, pomiar powtórzono w dniu lutealnym 17. Ciążę wskazano przez zwiększenie stężenia gonadotropiny .-ludzkiej kosmówkowej między dniami lutealnymi 15 i 17. Następnie zanotowaliśmy również wynik ciąży – spontaniczny. aborcja, aborcja indukowana, ciąża pozamaciczna lub poród na żywo – i to, czy doszło do ciąży mnogiej.
Zarządzanie danymi i kontrola jakości
Dane były przesyłane do centrum koordynującego dane przed rejestracją każdej pary, a następnie okresowo. Pielęgniarki badawcze i członkowie personelu ds. Wprowadzania danych uczestniczyli w dwudniowych szkoleniach w centrum koordynującym dane. Technicy, którzy wykonywali analizy nasienia, uczestniczyli w pięciodniowych szkoleniach na Uniwersytecie Kalifornijskim w Davis, a następnie byli testowani na biegłość około dwa razy w roku przy użyciu nieoznaczonych próbek.
[hasła pokrewne: agaricus, nutrend, dekstran ]
[patrz też: olej z wiesiolka, olejek z wiesiołka, omega kleszczów ]