Skuteczność Superowulacji i inseminacji domacicznej w leczeniu niepłodności czesc 4

Wszystkie centra były raz w roku kontrolowane na miejscu przez koordynatora badania pod względem zgodności z protokołem oraz kompletności i porównywalności danych z główną bazą danych. Przeprowadzono komputerowe kontrole ważności danych. Przeprowadzane corocznie przez laboratorium centralne na Columbia University corocznie przeprowadzane były analizy jakości kontroli surowicy g-adhezyjnej gonadotropiny kosmówkowej i stężenia estradiolu w surowicy, przy czym każde laboratorium kliniczne analizowało nieoznakowane próbki zawierające różne stężenia każdego hormonu. Analiza statystyczna
Stawki ciąż na parę zostały obliczone dla każdej z czterech grup, a wyniki porównano z użyciem testów chi-kwadrat z jednym stopniem swobody. Korekta Bonferroniego8 dla wielokrotnych porównań została użyta do skorygowania poziomu alfa dla istotności statystycznej. Analizy te powtórzono po dostosowaniu do centrum klinicznego. Sprawdziliśmy również, czy wskaźniki płodności w ośrodkach są jednorodne.
Możliwy wpływ cykli odpoczynkowych został uwzględniony poprzez zastosowanie stratyfikowanej, dyskretnej analizy proporcjonalnego hazardu Cox. 9 Wyniki przedstawiono dla modelu stratyfikowanego według centrum. Jednak wyniki z modelu niestratalizowanego, który obejmował centrum jako współzmienną, oraz z modelu niestratalizowanego, który nie obejmował ośrodków, były podobne, co wskazuje, że nie było interakcji pomiędzy terapiami i ośrodkami.
Wyniki zaplanowanej analizy okresowej zostały przekazane niezależnemu komitetowi ds. Bezpieczeństwa i monitoringu danych, ale nie badaczom ani innym pracownikom. Poziom alfa został skorygowany w czasie analizy tymczasowej zgodnie z metodą O Briena i Fleminga10
Wyniki
Charakterystyka par
Tabela 2. Tabela 2. Podstawowa charakterystyka par. Tabela 3. Tabela 3. Podsumowanie cykli i stawek wycofania. Liczba par zakwalifikowanych do każdej z czterech grup terapeutycznych wynosiła od 231 do 234. Charakterystyka linii podstawowych par w każdej grupie była podobna (Tabela 2). Ogółem, 932 pary uczestniczące w badaniu obserwowano dla 4676 cykli (Tabela 3), z czego 57 procent to cykle leczenia, 18 procent to klinicznie obowiązkowe cykle odpoczynku, 18 procent to cykle odpoczynku wymagane przez pary, a 6 procent to cykle w którym leczenie zostało anulowane. Większość klinicznie zalecanych cykli spoczynkowych w grupach superowulacji była wynikiem wykrycia torbieli jajnika na początku cyklu. Liczba cykli przerwanego leczenia była większa w grupach, które nie brały udziału w terapii hormonalnej, głównie z powodu niepowodzenia kobiet w wykryciu gwałtownego wydalania z moczem hormonu luteinizującego. Częstość odstąpienia od badania była wyższa wśród par w grupach z nadwzrocznością (Tabela 3).
Tabela 4. Tabela 4. Wskaźniki ciąż na parę. Wskaźniki ciąż na parę w czterech grupach przedstawiono w Tabeli 4. Ogólna częstość ciąż była najwyższa (33 procent) w grupie leczonej z nadmierną owulacją i inseminacją domaciczną. Wskaźniki w grupie zapłodnienia wewnątrzmacicznego oraz w grupie leczonej nadleczeniem i inseminacją wewnątrzkomorową były wyższe niż w grupie zapłodnienia wewnątrzpowinowego
[więcej w: diklofenak, cilostazol, hurtownia portfeli ]
[podobne: olx beagle, oparzenia pierwsza pomoc, operacja kręgosłupa szyjnego ]