Suplementy wapnia w zapobieganiu gruczolakom jelita grubego cd

Zgodnie z protokołem, wszystkie polipy zostały usunięte i zbadane histologicznie w ośrodku klinicznym i przez patologa badania, który zaklasyfikował polipy jako nowotworowe (gruczolaki) lub nienowotworowe (np. Hiperplastyczne polipy lub pęcherzyki limfatyczne). Patolog zajmujący się badaniem również przeglądał polipy wykryte w kwalifikującym badaniu endoskopowym dla próbki 25 procent badanych. Patolog i centrum kliniczne zgodziły się co do obecności lub braku nowotworu w 2349 z 2541 zbadanych próbek (92 procent). W przypadku sporu przyjęliśmy diagnozę patologa badania. Podczas rejestracji i w czasie każdej z dwóch kolejnych obserwacji kolonoskopowych uzyskaliśmy próbki krwi żylnej w probówkach bez minerałów. Surowicę początkowo przechowywano w temperaturze -20 ° C lub niższej, w oczekiwaniu na wysłanie do Dartmouth do przechowywania w temperaturze -70 ° C do czasu analizy. Na początku badania i na końcu badania ocenialiśmy również dietę badanych za pomocą zatwierdzonego kwestionariusza dotyczącego częstotliwości żywności. Co sześć miesięcy wysyłaliśmy kwestionariusze do osób badanych pod kątem ich przestrzegania w trakcie leczenia; stosowanie leków, leków dostępnych bez recepty i suplementów diety; oraz występowanie objawów, chorób i hospitalizacji. Rekrutacja rozpoczęła się w listopadzie 1988 r., A zakończyła w kwietniu 1992 r. Dalsze działania zakończyły się w grudniu 1996 r.
Punkty końcowe
Pierwszorzędową miarą wyniku był odsetek pacjentów, u których wykryto co najmniej jeden gruczolak podczas drugiego okresu badania – to jest po pierwszej kontrolnej kolonoskopii, aż do drugiego badania kontrolnego (w tym gruczolaków wykrytych podczas badania endoskopie). Ten punkt końcowy przewidywał usunięcie gruczolaków przeoczonych podczas kwalifikowanej kolonoskopii (minimalizując w ten sposób liczbę polipów obecnych na początku głównego okresu ryzyka) i pozwalał na utajony okres działania wapnia. Jeśli badany nie był poddawany badaniom kontrolnym zgodnie z planem, wykorzystaliśmy dwie klinicznie oznaczone kolonoskopie w odstępie co najmniej jednego roku, które zapewniły najdłuższy odstęp kontrolny.
Analiza statystyczna
W przypadku naszych analiz statystycznych porównaliśmy proporcje przy użyciu dokładnego testu Fishera i zmierzonych danych za pomocą testów t lub testów rangowych10. Nasza główna analiza uwzględniała dwa powiązane wyniki: czy osoby w dwóch grupach leczenia miały różne prawdopodobieństwa posiadania co najmniej jednego gruczolaka, oraz czy średnia liczba gruczolaków w obu grupach była różna. Aby odpowiedzieć na pierwsze pytanie, zastosowaliśmy zdekonspirowane logarytmiczno-liniowe modele quasi-wiarygodności zaprogramowane w SPlus (MathSoft, Seattle) w celu zapewnienia nieskorygowanych i skorygowanych oszacowań i przedziałów ufności dla względnego ryzyka co najmniej jednego nawracającego gruczolaka.11 Podobne modele (z wariancją proporcjonalna do średniej) zostały wykorzystane do analizy stosunków średniej liczby gruczolaków w dwóch grupach leczenia.11
Współzmienne obejmowały wiek (jako termin liniowy), płeć, liczbę przypadków gruczolaków w ciągu całego życia przed rozpoczęciem badania, ośrodek kliniczny i długość okresu obserwacji. Możliwe interakcje zostały rozważone przy użyciu terminów interakcji z produktem. Analizy podgrup obejmowały badanie osób, których dieta była powyżej i poniżej mediany dla skorygowanego kalorycznie spożycia12 wybranych składników odżywczych
[więcej w: Enteroldabrafenib, Choroba Perthesa, oprogramowanie stomatologiczne ]
[patrz też: opiekun osoby starszej, orteza na kolano, orzechy włoskie kalorie ]