tabletki na odchudzanie efedryna

Niektóre wakuole były ciągłe, z wypukłymi membranami wypukłościami zorientowanymi poprzecznie do osi włókien (strzałka, dolne prawe), co sugeruje, że wakuole były rozszerzonymi kanalikami poprzecznymi. Inne sekcje wykazały duże wakuole w normalnej pozycji węzłowego SR, co sugeruje również poszerzenie retikulum sarkoplazmatycznego. Obraz EM o mniejszym powiększeniu pokazuje, że zmiany wakuolarne były rozległe, a znaczna część sarkomerów była dotknięta w mięśniu R528Hm / m (na dole po lewej). Rzadko, lekko rozszerzeni cysterne z retikulum sarkoplazmatycznego obserwowano w heterozygotycznym mięśniu R528H + / m, chociaż nie obserwowano dużych wakuoli typu obecnego w homozygotycznych włóknach R528H. W mięśniu WT nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości ultrastrukturalnych. Skalowane pręty: 2. M. Dyskusja Mutacyjna mysz Caink1 R528H stworzył fenotyp mięśni szkieletowych, który podsumował wszystkie istotne cechy HypoPP u ludzi. Podobnie jak w klinicznej prezentacji HypoPP, fenotyp myszy R528H obejmował: (a) przemijające epizody ciężkiego osłabienia wywołane przez niską pozakomórkową K +, (b) utratę przytomności mięśni, (c) łagodne trwałe osłabienie niektórych grup mięśniowych, (d ) brak miotonii, (e) miopatię pęcherzykową i (f) dziedziczenie autosomalne. W badaniach in vitro nad pobudliwością mięśni również podsumowano zasadniczą nieprawidłowość obserwowaną w biopsji włókien ludzkich (3). mianowicie paradoksalną depolaryzację potencjału spoczynkowego w odpowiedzi na hipokaliemię (Figura 5A). Ponadto, fenotyp był bardziej poważny u samców myszy R528H, a to nastawienie płciowe jest najbardziej znaczące dla mutacji R528H, w porównaniu z innymi mutacjami CaV1.1 w ludzkim HypoPP (4, 6). Dostępność modelu zwierzęcego stanowiła okazję do dalszego scharakteryzowania fenotypu HypoPP za pomocą środków, które nie są możliwe do przeprowadzenia w badaniach na ludziach. Krycia heterozygotycznych myszy R528H + / m wytwarzały żywe, homozygotyczne zmutowane myszy, które miały ostrzejszy fenotyp z większym wyjściowym zmniejszeniem siły mięśni i pobudliwości (CMAP, Figura 4B), jak również zwiększoną podatnością na ostre zaostrzenia w niskim wyzwaniu K +. Ten efekt dawkowania genów implikuje niepełną dominację zmutowanego allelu dla dziedziczenia cechy HypoPP. Nasza interpretacja jest taka, że kopia allelu R528H wytworzyła defekt wzmocnienia funkcji, prąd upływu pory bramkowania (Figura 6), który był wystarczający do spowodowania podatności na HypoPP, ale nie spowodował dominującej negatywnej supresji CaV1.1 od normalnego allelu. U myszy homozygotycznych R528Hm / m wielkość prądu upływu podwoiła się, co spowodowało ostrzejszy fenotyp. Dostępność w pełni zróżnicowanych włókien mięśniowych myszy R528H umożliwiła skonstruowanie zależności dawka-odpowiedź dla zależnej od K + utraty siły mięśni, co nie było wcześniej możliwe przy użyciu ograniczonych ludzkich biopsji HypoPP. Dla heterozygotycznej myszy R528H + / m, która jest ortologiem dla ludzkiego HypoPP, siła mięśni stromo spadła, gdy stężenie K + zostało obniżone poniżej 3 mM (Figura 3C). Utrata siły wystąpiła w homozygotycznym mięśniu R528Hm / m dla poziomów K + mniejszych niż 4 mM i wynosiła 50% normy przy 3 mM. Porównanie HypoPP CaV1.1 do NaV1,4 HypoPP. U ludzi fenotypy HypoPP powodowane przez missensowne mutacje CaV1.1 lub NaV1.4 w dużej mierze się pokrywają. Istotnie, nie przewidywano istnienia 2 genów choroby na podstawie cech klinicznych z różnych rodzajów. Po identyfikacji SCN4A jako drugiego sprawczego genu HypoPP kodującego NaV1.4, analiza genotypu / fenotypu ujawniła pewne różnice (6). HypoPP związane z mutacjami CaV1.1 zmniejszyło penetrację dla epizodycznych ataków osłabienia u kobiet, podczas gdy NaV1.4 HypoPP nie ma uprzedzeń płciowych (2)
[hasła pokrewne: orteza na kolano, objawy sm, oct oka ]