Wsparcie dla nowych polityk regulujących broń palną

Nawet jeśli akceptuje się wyniki Tereta i in. (Wydanie z 17 września), pokazujące, że istnieje silne poparcie społeczne dla strategii regulujących broń palną, dlaczego uważa się, że wspierają one nowe polityki w zakresie regulacji broni palnej jako produktów konsumenckich. Jeśli społeczeństwo w przeważającej mierze popiera takie środki, jak zabezpieczenie przed dziećmi, personalizacja (urządzenia umożliwiające strzelanie tylko przez upoważnioną osobę), zabezpieczenia magazynowe (urządzenia, które uniemożliwiają odpalenie po magazynku lub klips jest usuwany) oraz wskaźniki komory ładunkowej (urządzenia, które pokazują, czy ładowanie broni ręcznej), czy nie jest to faktem, że przepisy rządowe nie są konieczne. W końcu, jeśli Amerykanie naprawdę chcą broni z takimi urządzeniami i są gotowi za nią zapłacić, dlaczego rynek nie miałby ich zapewnić.
Dlaczego wezwanie do działania ze strony decydentów. Jeśli to badanie ma być wiadomością, czy nie jest to również nowość dla krajowych producentów broni. Wydaje mi się, że gdyby Teret i in. chcą uchwalić przepisy dotyczące broni palnej, muszą najpierw wysunąć argument, że rynek zawiódł.
W swoim towarzyszącym artykule redakcyjnym dr Hemenway twierdzi, że sukces w redukcji urazów pojazdów mechanicznych w Stanach Zjednoczonych zapewnia wgląd w metody, które mogą zmniejszyć obrażenia od broni palnej 2, a nawet może. Wskaźniki śmiertelności obliczone na podstawie liczby przejechanych kilometrów drastycznie spadły w ciągu 60 lat poprzedzających uchwalenie ustawy o ruchu drogowym i bezpieczeństwie pojazdów silnikowych w 1966 r.3 Ponadto, jak stwierdził Trebilcock, zwolennicy ustawy z 1966 r. Nie spowodowali poważnej awarii rynku argument za jego uchwaleniem; Senacki Komitet ds. Handlu, po długich przesłuchaniach, poinformował, że nie ma najbardziej mglistego poglądu co do prawdziwości twierdzenia, że bezpieczeństwo nie sprzedaje . 3
Wreszcie, kwestia, jak skuteczne będą takie przepisy, jest kwestionowana. Według Trebilcock strumień badań empirycznych. . . Ogólnie rzecz biorąc, w wielu kontekstach związanych z bezpieczeństwem generalnie stwierdzono niewiele korzyści w zakresie bezpieczeństwa wynikających z przepisów. Osiągnięte zyski bezpieczeństwa często pociągały za sobą koszty nieproporcjonalne do ich korzyści. 3
Frederick Paola, MD, JD
University of South Florida College of Medicine, Tampa, FL 33612-4799
3 Referencje1. Teret SP, Webster DW, Vernick JS, et al. Wsparcie nowych polityk regulujących broń palną – wyniki dwóch krajowych badań. N Engl J Med 1998; 339: 813-818
Full Text Web of Science MedlineGoogle Scholar
2. Hemenway D. Regulacja broni palnej. N Engl J Med 1998; 339: 843-845
Full Text Web of Science MedlineGoogle Scholar
3. Trebilcock MJ. Przegląd: Requiem dla regulatorów: przejście kontrkultury. Walka o bezpieczeństwo auto. Yale J Regul 1991, 8: 497-510
Google Scholar
Teret i in. zwiększyć interesujące i aktualne możliwości polityki regulacyjnej dotyczącej broni palnej. Jeśli rzeczywiście opinia publiczna jest dobrze reprezentowana przez wyniki swoich badań, to wydaje się, że ustawodawcy mają teraz kolejny powód do rozważenia polityki bezpieczeństwa broni palnej. Jak podkreśla Hemenway w swoim artykule wstępnym, zwycięstwo zdrowia publicznego w zmniejszaniu liczby ofiar śmiertelnych i obrażeń spowodowanych wypadkami samochodowymi prawdopodobnie miało więcej wspólnego z bezpieczeństwem pojazdu niż z edukacją kierowców.
Producenci, dystrybutorzy i sprzedawcy broni palnej powinni podlegać pewnej presji prawnej, aby zapewnić bezpieczniejsze produkty Biorąc pod uwagę, że niektóre modyfikacje mogą być dokonywane na broni palnej, że branża zdaje sobie sprawę z tych modyfikacji i że społeczeństwo, w tym właściciele broni, życzy sobie tych modyfikacji bezpieczeństwa, kombinezonów klasowych zainicjowanych przez dobrych prawników i krewnych ofiar niezamierzonego wystrzału rany mogą stworzyć niezbędne zachęty dla branży do zapewnienia funkcji bezpieczeństwa.
Śmierć i obrażenia związane z bronią z udziałem dzieci lub spowodowane przez osoby z kryminalnymi, psychiatrycznymi lub narkotycznymi historiami wydają się tragicznie niepotrzebne, gdy wydaje się, że istnieje powszechna zgoda co do poprawy bezpieczeństwa broni palnej i jej dystrybucji.
Craig N. van Roekens, MD
Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley School of Public Health, Berkeley, CA 94701
Naukowcy zajmujący się zdrowiem publicznym w Antigun często porównują duże, ale spadające wskaźniki śmiertelności pojazdów silnikowych z liczbą zgonów związanych z bronią, ignorując fakt, że względne wskaźniki chorobowości związanej z pojazdami mechanicznymi i koszty medyczne1 są znacznie większe niż te związane z bronią palną. 3 Następnie kontynuują, tak jak robił to David Hemenway w swoim artykule wstępnym, przypisując – ogólnie bez dokumentacji – środki zdrowia publicznego na rzecz upadku, odrzucając rolę dziesięcioleci ścigania przestępczego praktyk bezprawnych.
Naukowcy zajmujący się kwestiami zdrowia publicznego są podzieleni, aby poradzić sobie z faktem, że zgony związane z pojazdami mechanicznymi są prawie wyłącznie przypadkowe, podczas gdy zgony związane z bronią palną są w przeważającej mierze zamierzone. Niektórzy badacze twierdzą, że te same inicjatywy, które mają na celu wypadki, miałyby zastosowanie w przypadku przemocy kryminalnej i samobójczej. Inni po prostu stosują taktykę przynęty, w której używają dużej liczby zgonów związanych z bronią jako podstawa do ogłoszenia stanu wyjątkowego, ale potem przyznaje, tak jak Hemenway, że proponowane środki kontroli broni nie mogą znacznie zmniejszyć przestępczości związanej z bronią, ale. . . może zmniejszyć liczbę zgonów i urazów, które zdarzają się każdego dnia w wyniku niezamierzonych wystrzałów. Z wypadkami stanowiącymi zaledwie 3 procent zgonów związanych z bronią, najbardziej popularne z polityk regulacyjnych zatwierdzonych przez Tereta i in. miały na celu ochronę małych dzieci, które stanowią tylko 5 procent przypadkowych i 0,2 procent wszystkich zgonów związanych z bronią palną.
Dane podważają jednak twierdzenie, że reformy wzorowane na modelach mających na celu zmniejszenie obrażeń związanych z pojazdami mechanicznymi są potrzebne w przypadku broni palnej. Hemenway zauważa, że w ciągu ostatnich 40 lat inicjatywy bezpieczeństwa na drogach spowodowały spadek o ponad 75 procent wypadków drogowych na kilometr. Chociaż precyzyjne, podobne porównanie w odniesieniu do broni palnej nie jest możliwe, analiza danych liczbowych na temat zapasów pojazdów silnikowych i dział.6 z 1955 r. Do 1995 r. Wykazuje 68-procentowy spadek liczby przypadkowych wypadków śmiertelnych pojazdów silnikowych na 100 000 pojazdów silnikowych i spadek o 84% w przypadkowych zgonach związanych z bronią na 100 000 sztuk broni palnej.
Paul H. Blackman, Ph.D.
[przypisy: ambrisentan, dekstran, oprogramowanie stomatologiczne ]
[hasła pokrewne: opiekun osoby starszej, orteza na kolano, orzechy włoskie kalorie ]