Zakażenia chlamydiami u kobiet rekrutów wojskowych

W swoich dobrze przeprowadzonych badaniach nad występowaniem zakażeń chlamydiami u kobiet rekrutów wojskowych, Gaydos i in. (Wydanie 10 września) omawiają możliwe kryteria opłacalnego badania przesiewowego.
Nie jest jasne, czy partnerzy zakażonych rekrutów płci żeńskiej zostali skierowani do oceny i leczenia. Biorąc pod uwagę dostępność nowych i wygodnych testów przesiewowych oraz wysoce skuteczne metody leczenia, Centra Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC) 2 oraz inne autorytety, w tym dr Gaydos, 3 polecają skierowanie partnera seksualnego zakażonej osoby do oceny, badania, i leczenie. Nie leczenie partnera seksualnego w przypadku zakażenia chlamydiami powinno być uważane za opiekę o niższej jakości i podważyłoby wysiłki zmierzające do opanowania tej choroby. . . .
Wreszcie, ponieważ częstotliwość badań przesiewowych jest ważną cechą każdego programu badań przesiewowych, 4 chcielibyśmy wiedzieć, jaka jest najbardziej opłacalna częstotliwość i dla kogo. Czy powinniśmy badać wszystkie aktywne seksualnie kobiety w wieku poniżej 20 lat co sześć miesięcy, 5 lub przesiewowe mężczyzn i kobiety (poniżej pewnego wieku) co roku. Pomimo rosnącej literatury na temat zakażeń chlamydiami, należy odpowiedzieć na te pytania, aby umożliwić sporządzenie opartych na dowodach oświadczeń na temat analiz opłacalności.
Elpidoforos S. Soteriades, MD
Jo Anna Stina Coolidge, MD, MPH
Monica Zangwill, MD, MPH
Carney Hospital, Boston, MA 02124-5666
5 Referencje1. Gaydos CA, Howell MR, Pare B, i in. Infekcje Chlamydia trachomatis u rekrutów wojskowych kobiet. N Engl J Med 1998; 339: 739-744
Full Text Web of Science MedlineGoogle Scholar
2. 1998 Wytyczne dotyczące leczenia chorób przenoszonych drogą płciową. MMWR Morb Mortal Wkly Rep 1998; 47: 53-59
Google Scholar
3. Quinn TC, Gaydos C, Shepherd M, i in. Epidemiologiczne i mikrobiologiczne korelaty zakażenia Chlamydia trachomatis w partnerstwach seksualnych. JAMA 1996; 276: 1737-1742
Crossref Web of Science MedlineGoogle Scholar
4. Badanie przesiewowe pod kątem zakażenia chlamydiami. W: Grupa zadań Preventive Services. Przewodnik po klinicznych usługach prewencyjnych. 2nd ed. Baltimore: Williams & Wilkins, 1996: 325-34.
Google Scholar
5. Burstein GR, Gaydos CA, Diener-West M, Howell MR, Zenilman JM, Quinn TC. Infekcje incydentów Chlamydia trachomatis wśród nastolatków w śródmieściu. JAMA 1998; 280: 521-526
Crossref Web of Science MedlineGoogle Scholar
Mimo dużej liczby rekrutów płci żeńskiej w badaniu przeprowadzonym przez Gaydosa i innych, próba jest raczej próbką wygody niż statystyczną i dlatego nie może być reprezentatywna dla ogólnej populacji, z której pochodzą pacjenci. Co więcej, skoro wiadomo, że zachowanie seksualne jest podstawowym mechanizmem, przez który nabywa się zakażenie chlamydiami, rasa powinna być nieistotna jako zmienna, chyba że istnieją istotne i wiarygodne dowody na to, że zachowania seksualne są różne u różnych ras w Stanach Zjednoczonych. Użycie takich zmiennych, które niestety jest powszechne, jest nie tylko obraźliwe, ale także wprowadzające w błąd. Niedawno niektórzy wymownie zalecają porzucenie rasy jako zmiennej w badaniach zdrowia publicznego.1,2
Kwabena S. Ansong, MD, MPH
Bassett Healthcare, Cooperstown, NY 13326
2 Referencje1 Fullilove MT. Komentarz: porzucenie rasy jako zmiennej w badaniach zdrowia publicznego – idea, której czas nadszedł. Am J Public Health 1998; 88: 1297-1298
Crossref Web of Science MedlineGoogle Scholar
2. Bhopal R, Donaldson L. Biały, europejski, zachodni, kaukaski, czy jak. Niewłaściwe etykietowanie w badaniach dotyczących rasy, pochodzenia etnicznego i zdrowia. Am J Public Health 1998; 88: 1303-1307
Crossref Web of Science MedlineGoogle Scholar
Odpowiedź
Autorzy odpowiadają:
Do redaktora: dr Soteriades i jego współpracownicy oraz dr Ansong podnoszą cztery ważne punkty dotyczące naszego badania: reprezentatywność naszej próby, wykorzystanie rasy jako zmiennej, potrzeba identyfikacji partnerów oraz właściwej częstotliwości i kandydatów do ekranizacja. Zainicjowaliśmy nasze badania rekrutów żeńskich armii, głównie w celu określenia częstości występowania zakażeń Chlamydia trachomatis oraz dostarczenia danych, które doprowadziłyby do opracowania skutecznego programu interwencyjnego. Nasza próba 13 204 pacjentów stanowiła doskonałe oszacowanie częstości występowania zakażenia C. trachomatis u rekrutów płci żeńskiej. Chociaż nasza próbka była wygodna, uważamy, że duży rozmiar naszego badania dostarczył wiarygodnego wskazania wielkości infekcji w populacjach, z których pochodzą te podmioty. Nasze dane odzwierciedlały regionalne dane z nadzoru dotyczące chlamydii zgłoszone do CDC.
Uwzględniliśmy rasę jako zmienną badawczą, ponieważ pochodzenie rasowe lub etniczne zostało zidentyfikowane jako niezależna zmienna, która jest ważna w przekazywaniu chorób przenoszonych drogą płciową1. Ponadto różnice rasowe i etniczne w zgłaszanych wskaźnikach chorób przenoszonych drogą płciową są niezależne od dochodu rodziny , region geograficzny, poziom wykształcenia i zachowania związane z ryzykiem seksualnym.2 Pochodzenie etniczne może być ważnym zmiennym reprezentatywnym dla wyboru partnerów i sieci społecznych, które są ważne dla zrozumienia przenoszenia chorób przenoszonych drogą płciową. [4] nasz artykuł, że byłoby niesprawiedliwe używanie rasy jako zmiennej kontrolnej dla programu kontrolnego. Odkryliśmy, że młody wiek był skuteczną zmienną, na której można oprzeć badania przesiewowe.
Zgadzamy się, że skierowanie partnerów seksualnych do oceny i leczenia jest wysoce pożądane i, w rzeczywistości, stanowi kamień węgielny programów kontroli chorób przenoszonych drogą płciową. Uczestnicy naszego badania pochodzili ze wszystkich 50 stanów i terytoriów USA, a wszystkie infekcje miały miejsce przed rozpoczęciem podstawowego szkolenia. Zasoby logistyczne i kadrowe niezbędne do śledzenia wszystkich kontaktów z tych przedmiotów były wygórowane i niestety nie udało się tego osiągnąć. Celem naszych badań było opracowanie programu kontroli dla rekrutów armii płci żeńskiej oraz zminimalizowanie przyszłych konsekwencji infekcji.5 Prowadzone są analizy opłacalności w celu określenia opcji badania przesiewowego i leczenia rekrutów żeńskich.
Kwestia częstotliwości przesiewowej jest ważna. Obecnie CDC zaleca coroczne badania przesiewowe kobiet zagrożonych zakażeniem C. trachomatis. Nasze badanie dostarczyło informacji na temat częstości występowania zakażeń w dużych populacjach wojskowych i nie ma najnowszych danych dotyczących częstości występowania zakażeń u mężczyzn lub kobiet, na podstawie których można sformułować zalecenia dotyczące częstotliwości badań przesiewowych. Determinanty występowania chorób i informacji na sieciach społecznych w armii po podstawowym szkoleniu są potrzebne do skonstruowani
[więcej w: bromazepam, noni, Enteroldabrafenib ]
[hasła pokrewne: opiekun osoby starszej, orteza na kolano, orzechy włoskie kalorie ]